spravy.sk spravy.sk

Slovan reaguje na chybu pri žrebovaní Slovenského pohára, žiada opakovanie
zdroj: TASR

Slovan reaguje na chybu pri žrebovaní Slovenského pohára, žiada opakovanie

Netrvalo dlho a prvý klub už reaguje na chybu, ktorá sa stala počas žrebovania osemfinále Slovnaft Cup-u. Bratislavský Slovan mal v prípade postupu medzi najlepšiu šestnástku nastúpiť na Žitnom ostrove proti domácej Dunajskej Strede. Lístok s názvom FC DAC 1904 však v osudí nebol od začiatku žrebovania, ktoré sa vysielalo v priamom prenose, ale bol doplnený dodatočne. To podľa "belasých" narušilo regulárnosť celého žrebovania a žiadajú preto jeho opakovanie.

Prinášame vám oficiálne stanovisko ŠK Slovan Bratislava, bez redakčných úprav:

Dnes sa na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) uskutočnil žreb osemfinále Slovnaft Cup-u 2019/20. Žreb v osemfinále spojil potenciálnu dvojicu ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda, výhodu domáceho prostredia by v tomto prípade mal náš rival zo Žitného ostrova. Belasí sa ešte do osemfinále musia prebojovať cez Liptovskú Štiavnicu, Oravskú Porubu a Bardejov. 

Futbaloví priaznivci, ktorí žreb pozorne sledovali, si určite všimli výraznú nezrovnalosť. V osudí sa totiž dvakrát ocitol FK Senica, z toho raz správne ako možný postupujúci z dvojice OFK Malženice/FK Senica a raz nesprávne už ako postupujúci tím.

Medzi tímami, ktoré majú istú účasť v osemfinále a pri žrebe boli brané ako „postupujúce,“ je aj FC DAC 1904 Dunajská Streda. Z tohto vyplýva, že DAC bol do osudia zaradený až po odhalení omylu s FK Senica, teda až v samom závere žrebovania. V tom čase už v osudí zostali len posledné loptičky.

ŠK Slovan považuje tento spôsob žrebovania, keď je jeden tím v osudí dvakrát a ďalší je doplnený až v samom závere, za neregulárny. V dôsledku tejto hrubej chyby riadiaceho orgánu súťaže budeme žiadať opätovné žrebovanie osemfinále Slovnaft Cup-u.

Pre ŠK Slovan by bol zápas s Dunajskou Stredou skvelou výzvou a príležitosťou športovo odplatiť prehru zo septembrového vzájomného duelu. O zmenu žrebu nežiadame z dôvodu, že by sme sa chceli vyhnúť stretnutiu s tretím tímom priebežnej tabuľky. Sme však presvedčení, že povinnosť dodržiavať pravidlá, ktorú vyžaduje riadiaci orgán súťaže od klubov, by mali platiť aj naopak. 

Práve dohrávky Slovenského pohára už čoskoro vstúpia do nabitého zápasového itinerára nášho A-tímu. V stredu 9. októbra o 15:00 si dohráme 2. kolo v Liptovskej Štiavnici a v sobotu 12. októbra o 15:00 sa v prípade postupu predstavíme na ihrisku Oravskej Poruby.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia