spravy.sk spravy.sk

Slovnaft Cup: V osemfinále môže DAC vyzvať Slovan, Nitra privíta Ružomberok
zdroj: dac1904.sk

Slovnaft Cup: V osemfinále môže DAC vyzvať Slovan, Nitra privíta Ružomberok

Po neúplnom 4. kole Slovnaft Cup-u postúpili do osemfinále všetci veľkí favoriti. S istotou sa medzi najlepšou šestnástkou predstaví osem fortunaligistov. Tých ešte neskôr môže doplniť trio FK Senica, FK Pohronie a ŠK Slovan Bratislava. Stále platí, že jediným prvoligistom, ktorý sa už rozlúčil s pohárovou súťažou, je MFK Zemplín Michalovce.

Bratislavský Slovan ako jediný spomedzi fortunaligistov ešte neodohral ani zápas 2. kola Slovnaft Cup-u. Duel v Liptovskej Štiavnici je na programe v stredu 9. októbra. Ak „belasí“ naplnia prognózy a postúpia, 3. kolo odohrajú v Oravskej Porube už o tri dni neskôr, teda v sobotu 12. októbra. V prípadnom 4. kole potom bude ich súperom druholigový Partizán Bardejov.

V najbližších dňoch budú na programe ešte i dve dohrávky 4. kola. Senica sa v stredu 2. októbra predstaví v Malženiciach a Pohronie o týždeň neskôr v stredu 9. októbra v Košiciach proti domácej Slávii TU.

Žreb bol voľný, teda neplatilo regionálne ani súťažné nasadenie. Platilo jediné obmedzenie, a to, že ak sa stretnú kluby, ktoré delia dve súťaže, hrať sa bude na ihrisku hrajúceho nižšiu súťaž. Stále platí, že sa hrá na jeden zápas, v prípade remízy po riadnom hracom čase rozhodne o postupujúcom penaltový rozstrel. 

Oficiálnym hracím dňom osemfinále bude streda 30. október, samozrejme, tímy si môžu po vzájomnej dohode duel preložiť i na neskorší termín. Isté je len to, že osemfinále sa musí odohrať ešte na jeseň, zvyšné kolá budú na programe na jar 2020.

Žreb osemfinále Slovnaft Cup-u:
FC Nitra - MFK Ružomberok
FC Spartak Trnava - MFK Skalica
ŠKF Sereď - MŠK Žilina
FK DAC 1904 Dunajská Streda - TJ Liptovská Štiavnica/ŠK Slovan Bratislava/TJ Oravská Poruba/Partizán Bardejov
FC Petržalka - OFK Malženice/FK Senica
FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble - MFK Tatran Liptovský Mikuláš
FK Poprad - Slávia TU Košice/FK Pohronie
AS Trenčín - MFK Dukla Banská Bystrica

AKTUALIZOVANÉ: Žreb osemfinále Slovnaft Cup-u sa bude opakovať. Viac info tu:

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia