spravy.sk spravy.sk

Footgolf: Slováci na ME s historickým bronzom, zlato pre Veľkú Britániu
zdroj: Rastislav Blaško/SFGA

Footgolf: Slováci na ME s historickým bronzom, zlato pre Veľkú Britániu

Footgolfový tím Slovenska si z II. majstrovstviev Európy tímov EURO FOOTGOLF 2019 v Anglicku odniesol historické bronzové medaily. V súboji o 3. miesto zdolal v nedeľu Holandsko, keď sa zápas skončil výsledkom 3:3 a o víťazovi rozhodol rozstrel dvoch hráčov na 18. jamke. Zodpovednosť na seba zobral kapitán slovenského tímu Tomáš Bartko, ktorý zabezpečil SR zisk cenného kovu.

V zápase o bronz slovenský tím nastupoval po nešťastnom semifinálovom dueli s Francúzskom, v ktorom stratil výhru na poslednej jamke. Zápas sa skončil výsledkom 3:3, Slováci prehrali v rozstrele. V zápase s Holandskom už po prvej polovici viedli Holanďania, výber Slovenska musel húževnato doťahovať.

Slovensko ziskom bronzu potvrdilo svoje postavenie vo footgolfovej Európe, keď bolo nasadený ako tretí tím. V C-skupine Slováci zdolali Luxembursko 6:0, Nórsko 5:1, Maďarsko 3,5:2,5 a vo štvťfinále Taliansko 4:2 a zostalo nezdolanným tímom v riadnom hracom čase.

Zlaté medaily si vybojoval obhajca prvého titulu - domáci výber Veľkej Británie, ktorý vo finále zvíťazil nad úradujúcim majstrom sveta Francúzskom 4,5:1,5. Šampionát sa konal 27.-29. septembra v rezorte Magnolia Park Boarstall pri Oxforde.

ME - finále:
Veľká Británia - Francúzsko 4,5:2,5

o 3. miesto:
SR - Holandsko 3:3, SR zvíťazila v rozstrele na 18. jamke

zdroj: facebook.com/FootGolf Slovakia
zdroj: facebook.com/FootGolf Slovakia

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Footgolf

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia