spravy.sk spravy.sk

Macík opäť v akcii: Víťazstvo má cenu zlata, tím má potenciál
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Macík opäť v akcii: Víťazstvo má cenu zlata, tím má potenciál

Prišiel, videl, zvíťazil. Fanúšikovia Ružomberka sa dočkali, ich veľká opora je späť. Brankár Matúš Macík sa v tichosti vrátil medzi tri žrde a v sobotňajšom zápase na pôde Michaloviec vynikajúcim výkonom výrazne dopomohol svojmu tímu k zisku troch bodov.

Dvadsaťšesťročný brankár sa v akcii naposledy predstavil 18. mája, keď proti Dunajskej Strede rovnako vychytal víťazstvo 1:0. Odvtedy laboroval kvôli problémom s členkom. Po štyroch mesiacoch sa vrátil do akcie vo veľkom štýle. V Michalovciach bol jednoznačne mužom zápasu. 

„Pre mňa vynikajúci duel. Dlho som pauzoval, stále sa ešte necítim úplne ideálne. Dobre som si všal zachytal. Bolo to pre mňa lepšie, že som mal neustále čo robiť, akoby som počas celého stretnutia nemal prácu a v závere by som nebodaj inkasoval. Som spokojný, toto víťazstvo má pre nás cenu zlata,“ okomentoval navrátilec do zostavy Liptákov, ktorý rovnako ako jeho spoluhráči priznal, že vydretý triumf nad Michalovcami sa zrodil aj s kusiskom šťastia: „Nebolo to jednoduché, nedokázali sme sa vôbec dostať do tempa. Domáci hrali dobre, naopak, nám to nešlo. Máme však tri body a len to je dôležité.“

Matúš Macík
Matúš Macík perfektným výkonom pomohol Liptákom k víťazstvu na pôde Michaloviec (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Ešte donedávna sa nahlas šepkalo o tom, že trénerský tandem Haspra - Sapara by mal z funkcie kvôli nepresvedčivým výkonom a zlým výsledkom odstúpiť. Teraz ale Ružomberok ťahá päťzápasovú šnúru bez prehry. V Slovnaft Cup-e zdolal Martin a Kalšu, v lige remizoval so Sereďou a vyhral v Dunajskej Strede a v Michalovciach. 

„Ťažko predpovedať, či sme vonku z najhoršieho, no dve víťazstvá po sebe sú pre nás nesmierne dôležité. Tento tím má potenciál, je len na nás, nakoľko ho dokážeme naplniť,“ vraví jeden z najskúsenejších hráčov v kabíne. Macík sa na svoj návrat poctivo pripravoval a verí, že podobne dlhý výpadok ho už nikdy nečaká: „Už týždeň som sa pripravoval do brány, veril som, že v Michalovciach nastúpim. Vyšlo to. Po záťaži síce ešte cítim bolesť, ale to je v pohode. Členok drží, verím, že to tak bude aj naďalej. Ak sa dostanem do ideálnej kondície, bude všetko v poriadku.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia