spravy.sk spravy.sk

FOTO: Zranený Trusa znovu s úsmevom na tvári, hrozivý moment si pozrel iba raz
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

FOTO: Zranený Trusa znovu s úsmevom na tvári, hrozivý moment si pozrel iba raz

Na sobotňajšom zápase Michaloviec s Ružomberkom nechýbal ani zranený útočník Matej Trusa. Ten pred dvoma týždňami utrpel v zápase s Trenčínom hrozivú zlomeninu pravej nohy, ktorá ho z hry vyradí minimálne na pol roka. Šikovný mladík však myslí pozitívne a pozerá sa už len dopredu.

Michalovskí futbalisti vybehli na trávnik v špeciálnych bielych tričkách s menom, číslom a odkazom pre Mateja Trusu, čím dali jasne najavo, že naňho stále myslia a podporujú ho. „Bol to spoločný nápad nás všetkých, od vedenia až po kabínu. Aj takto sme chceli Mateja podporiť. Všetci dúfame, že sa čo najskôr vráti. Je silný, zotavuje sa, dúfam, že čoskoro bude opäť medzi nami v kabíne,“ odkázal svojmu spoluhráčovi krídelník Peter Kolesár.

Hráči Michaloviec v špeciálnych tričkách na podporu Mateja Trusu
Hráči Michaloviec príjemne prekvapili a podporili svojho zraneného spoluhráča Mateja Trusu (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

„Cítim sa omnoho lepšie, nemôžem byť smutný, musím myslieť pozitívne. Operácia dopadla podľa lekárov výborne, verím, že každý deň bude lepší. Najbližšie štyri týždne nesmiem na nohu dostúpiť, chodím iba s barlami. Tie potom zahodím a začnem rehabilitovať,“ priblížil svoj aktuálny zdravotný stav 18-ročný ofenzívny univerzál, ktorý netušil, čo jeho spoluhráči plánujú: „Niečo také som nečakal. Keď som zbadal tie tričká a odkaz, veľmi ma to potešilo. Nechýbalo veľa, aby som sa rozplakal.“

Hráči Michaloviec v tričkách na podporu Mateja Trusu
Mladý útočník mal byť pôvodne mimo hry približne rok, najnovšie prognózy hovoria o polročnej absencii (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Po tvrdom zákroku od trenčianskeho obrancu Colea Kpekawu hrozila Trusovi až ročná pauza, prognózy po operácii sú ale priaznivejšie. „Je lepšie, že mi prv hovorili o ročnej pauze a potom sa to skrátilo. Ak by to bolo naopak, bolo by to ťažšie. Už teraz sa neviem dočkať, kedy sa vrátim na trávnik. Do šiestich mesiacov by som mohol byť naspäť, vo februári už chcem hrať futbal,“ neskrýva smelé ciele odchovanec MFK Zemplín, ktorý si hrozivý moment spred dvoch týždňov na videu pozeral iba raz: „Nemyslím si, že to bol úmysel protihráča, no už to neriešim. Viac to už ani vidieť nechcem, je to za mnou. Stalo sa, nezmeníme to.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia