spravy.sk spravy.sk

Prvý hetrik dosiahol Holman len pred deťmi. Tréner Nitry: Bez divákov sme nemali ani hrať
zdroj: TASR

Prvý hetrik dosiahol Holman len pred deťmi. Tréner Nitry: Bez divákov sme nemali ani hrať

Zatiaľ, čo v ostatných troch sobotňajších zápasoch Fortuna ligy boli tímy na presné zásahy skúpe, na Tehelnom poli si diváci mohli vychutnať päťgólový koncert belasých. Tými divákmi bolo bezmála sto detí, ktoré prišli na tribúnu B. Ostatní fanúšikovia mali na základe rozhodnutia disciplinárnej komisie vstup na tento jeden duel zakázaný.

Dôvodom bol predchádzajúci ligový súboj. V tradičnom derby s Trnavou dvojica mužov vnikla na trávnik a jeden z nich fyzicky napadol hosťujúceho kapitána, okrem tohto incidentu komisia riešila použitie pyrotechniky, vhadzovanie pohárov a papierikov na hraciu plochu či vulgárne pokriky a urážky zväzu a jeho prezidenta. Výsledkom bolo uzavretie tribún na jeden duel. „Ja ani neviem, či sme vôbec mali hrať. Načo je dobrý futbal s prázdnymi tribúnami? Ako divadlo bez divákov. Za pár hlupákov trpia všetci. Ja naozaj neviem, či sa to nedá vyriešiť inak, je to veľký výkričník,“ ostro odsúdil kolektívny trest disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu tréner Nitry Marián Süttö, na ktorého nadviazal aj tréner Slovana Ján Kozák: „Je to smutné. My máme to šťastie, že zažívame takú skvelú atmosféru na našom štadióne častejšie, no pre hráčov Nitry to mohol byť zážitok, zaslúžili by si to.“

Priebeh a výsledok zápasu presne dokumentoval stav oboch klubov. Kým pre nitrianskych mladíkov to bola veľká škola, hráči zo širšieho kádra Slovana sa snažili zabojovať o miesto pre Európu a hviezdy tímu sa šetrili na blížiaci sa duel v portugalskej Brage. „Očakávali sme, že Slovan bude viac držať loptu a bude dominantnejší. Vyhral zaslúžene a budem im držať palce v Európe. Mrzí ma len, že sme im k prvým dvom gólom dopomohli individuálnymi chybami. My sa budeme snažiť vyrásť na súperov, ktorí sú nám rovní, dnes na Slovan jednoducho nemáme,“ dodal k zápasu tréner Süttö. Podobne to videl aj smoliar duelu Miloš Šimončič: „Prehrávať po polčase 0:2 so Slovanom, vtedy je už asi po zápase. Ak sme chceli dosiahnuť lepší výsledok, mali sme aspoň do prestávky vydržať. Na to by sme ale potrebovali aj viac šťastia a hlavne využiť také šance, akú som mal ja na začiatku druhého polčasu. Mal som vtedy prihrávať.“

Tridsaťdvaročný stredopoliar Nitry prevzal kapitánsku pásku od Pavla Farkaša, ten pre virózu napokon do Bratislavy necestoval. Šimončič pritom nastúpil v základnej zostave prvý raz, odkedy sa uňho prejavili zdravotné problémy. „To je asi jediná vec, ktorá ma dnes potešila. Kondične na tom ešte nie som stopercentne, čo sa asi odrazilo aj na výkone,“ sebakriticky uznal hráč, ktorý si dobre spomína aj staré Tehelné pole. Posledný zápas, pred viac ako desaťročím, si pamätá. V tíme s Rákom, Hodúrom či Hroššom podľahli Slovanu 1:3, tretí gól domácich vsietil práve tréner Kozák. „Na staré Tehelné pole mám dobré spomienky, v minulosti som tu aj skóroval. Dnes na tomto mieste vyrástol parádny štadión, nedá sa to ani porovnať. O to viac na ňom dnes chýbali diváci. Kolektívny trest je krutý,“ priznal Šimončič.

Nitra - Slovan (David Holman)
Holman individuálnou kvalitou rozhodol duel s Nitrou hetrikom. (foto: skslovan.com)

Hrdinom duelu sa stal maďarský reprezentant David Holman. Po individuálnych akciách zaznamenal dva zlepené góly päť minút pred koncom prvého dejstva, v 53. minúte po neúspešnej penalte doklepol svoj hetrik. „Náš kustód Pedro (Peter Paulický - pozn. red.) za mnou pred zápasom prišiel a povedal mi, že dám tri góly. Len som sa nad tým pousmial a povedal mu, že ak sa to stane, tak má u mňa veľký darček,“ pousmial sa Holman, ktorý po treťom góle utekal k lavičke. „Po tom góle mal Pedro snáď ešte väčšiu radosť než ja. Ale, samozrejme, aj ja sa veľmi teším, ide o môj prvý hetrik v kariére. Teším sa z neho, no hlavne z víťazstva,“ doplnil.

Tréner Kozák opäť premiešal zostavu, pre zranenie okrem dvojice Ratao – Čavrič chýbali aj stopéri Abena a Božikov, ofenzívne klenoty belasých Moha a Šporar začali zápas na lavičke, prvý menovaný sa v priebehu hry na ihrisko dostal. Holman dostal od trénera Kozáka hodinu, pred týždňom proti Trenčínu, po zápase s Besiktasom, odpočíval práve on. „Mne táto dlhšia prestávka padla vhod. Mal som zo zápasu s Besiktasom menšie zranenie, aspoň som sa mohol dať dokopy,“ priznal 26-ročný rodák z Budapešti. „Som rád, že sme sa vrátili späť na prvé miesto tabuľky. Ak chceme vyhrať titul, tak každé víťazstvo má veľkú váhu. Veľmi ma však mrzí, že pri tom neboli diváci, bez ich podpory to bolo strašné. Ďakujeme deťom, ktoré prišli a snažili sa spraviť atmosféru,“ uzavrel Holman.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia