spravy.sk spravy.sk

Remízový kráľ obral aj neefektívny Trenčín. Kleščík skritizoval zlý úvod
zdroj: Róbert Fritz

Remízový kráľ obral aj neefektívny Trenčín. Kleščík skritizoval zlý úvod

Myjavská prázdnota zavládla opäť. Štadión Kopaničiarov prilákal na zápas medzi Sereďou a Trenčínom iba 203 divákov. Na rozdiel od predošlého merania síl Serede so Zlatými Moravcami (0:0) však tentoraz hŕstka divákov videla aspoň nejaké tie góly. Po sobotňajšej remíze 1:1 sa body delili a na obidve strany sa rovnakým spôsobom delilo aj množstvo nespokojnosti.

"Nie som spokojný s bodom. Je to už naša piata remíza v sérii," konštatoval po zápase tréner "domácich" Slavče Vojneski. Narážal tým na fakt, že ŠKF sa stáva remízovým kráľom Fortuna ligy. Hoci to klub zo západu Slovenska chcel zmeniť a v prvých minútach si vypracoval niekoľko pološancí, prví udreli hostia gólom Kestona Juliena. "V prvom polčase sme dominovali, ale súper skóroval po rohovom kope. Po zmene strán sme museli otvoriť hru, hrať tvrdšie, tlačiť sa dopredu, z čoho vyplývalo veľa voľného priestoru. Našťastie sme tiež skórovali zo štandardky," pokračoval kouč zo Severného Macedónska, ktorý nebol síce spokojný s deľbou bodov, podľa jeho slov to však mohlo dopadnúť aj horšie. Svojich hráčov napokon aj pochválil: "Chlapci zo seba vyžmýkali všetko. Celý týždeň sme tvrdo pracovali a urobili všetko, čo sme si natrénovali."

Ryan Koolwijk
Trenčín napriek viacerým strelám na bránku súpera dal iba jeden gól. (foto: Róbert Fritz)

Podobným pohľadom na hru ako Vojneski sa po remízovom stretnutí prezentoval aj záložník Serede Denis Ventúra. "Stretli sa dve mužstvá zo stredu tabuľky a po štyroch remízach sme chceli konečne vyhrať. Na konci prvého polčasu rozhodla o vedení súpera štandardka, po ktorej sme dostali nešťastný gól. Po zmene strán sme sa hnali za víťazstvom. Nakoniec nám to padlo, znovu zo štandardky. Na jednej strane preto berieme bod, na druhej sme sklamaní, pretože sme konečne chceli triumfovať. Snáď sa to podarí v ďalšom stretnutí," skonštatoval po zápase.

Veľkou spokojnosťou nehýrili ani Trenčania, ktorí z ostatných piatich meraní síl v najvyššej súťaži vyhrali iba raz. "Nebol to z našej strany optimálny výkon," uvedomoval si kapitán Peter Kleščík a ďalej vysvetlil: "Kazili sme veľa prihrávok a súper čakal na tie pasy z hĺbky. Nevedeli sme sa zo začiatku dostať na protivníkovu polovicu. So šťastím sme ale na konci polčasu skórovali zo štandardnej situácie." Podľa "céčka" mužstva spod Čákovho hradu sa mohli napokon misky váh prikloniť aj na stranu Trenčanov. "Gino van Kessel mal veľkú šancu na gól. Možno keby ju premenil, bolo by to 2:0." Namiesto toho však Trenčín inkasoval po dobre zahranom priamom kope Serede a šikovnej hlavičke Djibyho Ba. "Zaváhali sme pri štandardke súpera a ten vyrovnal. Následne to bolo upracované, zaslúžená remíza," doplnil Kleščík.

Sereď mohla byť spokojná a zároveň nespokojná s bodom. (foto: Róbert Fritz)
Sereď mohla byť spokojná a zároveň nespokojná s bodom. (foto: Róbert Fritz)

Trenčania vystrelili na bránku súpera dohromady desaťkrát. Tešili sa však iba raz, čo bolo pri remíze 1:1 kľúčové aj z pohľadu trénera Romana Marčoka. "Sme málo efektívni. Van Kessel mal dva dobré strelecké pokusy. Je taká fráza, že futbal sa rozhoduje v šestnástkach, ale my v tej súperovej nie sme dostatočne dôrazní. Roguljičova šanca tiež musí byť premenená," komentoval lodivod AS kľúčové momenty stretnutia. On sám očakával trojbodový zápis do tabuľky. "Výsledkovo sa duel nezadaril tak, ako sme si predsavzali. Musíme si zanalyzovať príčiny toho, prečo sme si nezapísali tri body," uzavrel Marčok.

ŠKF iClinic Sereď - AS Trenčín (1:1) (10 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia