spravy.sk spravy.sk

ME U19 v štyroch mestách, Slovensko chce hostiť aj šampionát U21
zdroj: FK Pohronie

ME U19 v štyroch mestách, Slovensko chce hostiť aj šampionát U21

V utorok sa v slovinskej Ľubľane rozhodlo o dejiskách najbližších európskych turnajov, a tiež o dejiskách finálových zápasov Ligy majstrov a Európskej ligy v nasledujúcich rokoch. Dobrou správou pre Slovensko je, že v roku 2022 sa pod Tatrami uskutočnia majstrovstvá Európy hráčov do 19 rokov.

Na Slovensku sa nedávno odohrali majstrovstvá Európy futbalistov do 17 rokov i dievčat do 19 rokov. Po organizačnom úspechu na týchto podujatiach sa Slovenský futbalový zväz uchádzal aj o šampionát hráčov do 19 rokov. 

„Sme radi, že nám UEFA podujatie pridelila. Našou ambíciou je posúvať sa stále ďalej pri organizácii mládežníckych šampionátov a opäť chceme hostiť EURO do 21 rokov,“ načrtol najbližšie smelé plány riaditeľ medzinárodného a organizačného úseku SFZ Peter Palenčík.

O tri roky sa tak na Slovensku predstaví osem najlepších reprezentačných tímov do 19 rokov z celej Európy, pričom naše národné mužstvo bude mať istú účasť na šampionáte. Hrať sa bude v dvoch skupinách po štyroch účastníkov. Jedna skupina bude lokalizovaná na západnom Slovensku v Trnave a v Senci, druhá na strednom Slovensku v Žiari nad Hronom a vo Zvolene.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Mládež

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia