spravy.sk spravy.sk

Chceli veľkého súpera, privítaním ho prekvapili. Oddnes fandíme Medzilaborciam, znie z Dukly
zdroj: instagram.com/mfkdukla

Chceli veľkého súpera, privítaním ho prekvapili. Oddnes fandíme Medzilaborciam, znie z Dukly

Štvrtoligový klub z Medzilaboriec sa konečne dočkal. MŠK Spartak privítal na svojom trávniku prestížneho súpera a v stredajšom štvrtom kole Slovnaft Cupu dokázal potrápiť druholigovú banskobystrickú Duklu. Hoci východniari prehrali tesne 1:2, mohli jasať spokojnosťou.

"Výsledok je celkom dobrý. Musím ale povedať, že sme dostali trochu hlúpe góly. Náš najskúsenejší hráč Ladislav Harakaľ kdesi pasoval loptu, keď sme chceli hrať na krátke prihrávky. On poslal dve lopty na bránku súpera, ktoré hostia zachytili hlavou a z protiútoku nás prekonali," opísal stretnutie pre ProFutbal.sk vedúci mužstva Pavel Lukáčik. Hoci Medzilaborčania v siedmej minúte vyhrávali 1:0, na zázrak nepomýšľali. "Išli sme do vedenia po góle Tomáša Roháča z prvej vážnejšej príležitosti a zaskočili sme súpera. Postupom času sa prejavila kvalita Banskej Bystrice. Nemohli sme otvoriť hru, bola by to športová samovražda. Hrali sme zo zabezpečenej obrany, oni do nás dosť búšili. Aj my sme im však dokázali narobiť problémy po kvalitných protiútokoch," pokračoval Lukáčik.

Dukla cestovala na východ SR viac ako päť hodín. Uchmatla si výhru. (foto: Lukáš Urbašík)

Ešte do polčasu sa podarilo vyrovnať skúsenému Jozefovi Dolnému. Ofenzívny univerzál sa tešil, že viac než päťhodinová cesta na ďaleký východ republiky nebola zbytočná. "Dnes to bol klasický pohárový zápas proti súperovi z nižšej súťaže, čo vie byť nepríjemné. Na našu škodu bolo, že sme príliš skoro inkasovali, čo súpera viac nakoplo a viac sa položil do zápasu. Určite sme však boli po celý zápas lepším mužstvom, vytvárali sme si veľké množstvo šancí a čakalo sa len na góly. Chvalabohu, dali sme dva, vyhrali 2:1 a máme vo vrecku postup, pre ktorý sme do Medzilaboriec cestovali," zhodnotil Dolný pre oficiálny web klubu. Tréner Stanislav Varga dal v zápase šancu viacerým hráčom, ktorí pravidelne nehrajú II. ligu a postupové ambície červeno-bieli splnili.

Viac ako futbalová stránka zápasu však hosťujúceho favorita potešil prístup, s akým sa stretol v podaní domáceho mužstva. "Nechcem veľmi hovoriť o futbale, ale skôr o tom, ako si funkcionári v jednom z najmenších okresných miest vážia značku Dukla, ktorá tu má 'cveng' a prijatie, aké sa nám dostalo od fanúšikov, prednostu okresného úradu či Pavla Lukáčika, bolo pre mňa veľkým prekvapením," jasal manažér MFK Milan Smädo. Čo konkrétne si pre nich domáci štvrtoligista pripravil? "Na dnešný duel zhotovili nádherné šály a vlajky aj s naším logom. Od dnešného dňa som aj ja fanúšikom Medzilaboriec a tak, ako si Medzilaborce ctia Duklu Banská Bystrica, si aj my budeme ctiť MŠK Spartak Medzilaborce," vysvetlil Smädo.

Ilustrácia použitej vlajky prestížneho pohárového zápasu z pohľadu domácich. (foto: Pavel Lukáčik)

Odkiaľ sa zobrala táto iniciatíva sme sa pýtali aj u účastníka IV. ligy Sever VsFZ. "Akonáhle sme dostali Duklu za súpera, hneď nám táto myšlienka vzbĺkla v hlave. Pri príležitosti Slovnaft Cupu sme dali vyrobiť šály a vlajky. Vynímali sa na nich znaky oboch klubov, emblém súťaže, dátum. Ide o limitovanú edíciu 30 vlajok, o rok ich už, samozrejme, nepoužijeme," hovoril s úsmevom Lukáčik. Východniarsky Spartak sa od začiatku pripravoval na silného súpera a plánoval rozbehnúť podobnú iniciatívu. Sprvu však musel prejsť cez Ptičie, Strážske a Stakčín do štvrtého kola. 

"Do Slovnaft Cupu sme išli s tým, že už v prvom kole sme chceli príchod ligistu či tímu z II. ligy. Netúžili sme hrať toľko zápasov, nie sme profesionáli a hrať každú stredu a nedeľu popri pracovnej vyťaženosti je skrátka veľa. Naši hráči sú hlavne študenti - učia sa v Prešove, Žiline či Banskej Bystrici. Okrem toho máme v tíme pracovníka vo večierke, policajta, učiteľov... Chceli sme pritiahnuť atraktívneho súpera, čo sa napokon podarilo," tešil sa Lukáčik, ktorý sa okrem spomenutej pochvaly od Dukly dočkal aj gratulácií z iných strán.

Na štadióne v Medzilaborciach sa druholigista trápil, napokon postúpil. (foto: obec Medzilaborce)

"Pochválili nás kolegovia z Humenného, ktorí boli na zápase. Organizačne sme to zvládli výborne, prišli nám nové dresy na veľký zápas. Oceňujem aj peknú divácku kulisu, pekne sme to spropagovali. Potvrdili to aj hostia svojimi krásnymi vyjadreniami, klobúk dole," uzavrel pre ProFutbal.sk Pavel Lukáčik.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia