spravy.sk spravy.sk

Úderka Kopačka - Držík vyradila Dubnicu, Žilina však bola konečnou
zdroj: facebook/AFC Nové Mesto nad Váhom

Úderka Kopačka - Držík vyradila Dubnicu, Žilina však bola konečnou

V Novom Meste nad Váhom sa diváci na tribúne zhodli, že ich mužstvu chýba typ hráča ako Beckenbauer či Ondruš. Tešili sa na Boženíka, Žilinčania ale služby slovenského reprezentanta nepotrebovali. Vo 4. kole Slovenského pohára sú zatiaľ fortunaligisti stopercentní.

V zostave Nového Mesta nad Váhom nastúpili štyria odchovanci, avšak pod taktovkou trénera Pavla Kopačku, bývalej ikony dubnického futbalu, sa v nej objavuje aj viacero futbalistov z tohto klubu. Dubničania boli v jedenástke traja, z toho jeden bývalý trénerov spoluhráč - dnes už 37-ročný Igor Držík. „Ozval sa mi v lete tréner Kopačka, s ktorým sme spolu hrávali, aby som pomohol mužstvu. Hrám však už iba pre radosť, mám civilnú robotu a chodievam väčšinou iba na zápasy, aj keď stíham občas aj nejaké tréningy. Nebaví ma sedieť doma, musím sa hýbať a kým ešte vládzem, tak som na ihrisku rád,“ usmieval sa v exkluzívnom rozhovore pre ProFutbal.sk líder aktuálne predposledného tímu tretej ligy Západ. „Zatiaľ to veru veľmi nevyzerá, že by sme my hráči, ktorí sme prišli, veľmi pomáhali, ale azda sa to zmení.“

V Slovenskom pohári mali hráči Nového Mesta nad Váhom dobrú sériu, okrem Bánoviec nad Bebravou a Trenčianskych Stankoviec získali aj skalp druholigovej Dubnice, ktorej dres obliekali okrem Držíka a Kopačku aj ďalší súčasní hráči AFC Ivan Múdry, Michal Živčic, Filip Buček, či brankári Samuel Vavrúš i Lukáš Druxa. Stopér Samuel Hegyi hral ešte vzájomný zápas v pohári za Dubnicu, následne sa presunul na hosťovanie do Nového Mesta nad Váhom. „Bolo to pre nás všetkých určite špecifické, užili sme si to víťazstvo. Dubnica k nám prišla trochu s mladšími hráčmi, nám sa v závere podarilo zatlačiť a otočiť stav stretnutia,“ priblížil radostné spomienky, ktoré si už vo štvrtom kole proti Žiline nezopakovali.

„Podobne ako Dubnica, tiež prišli s mladšími hráčmi, viacerí hráči zo základu zostali na lavičke. Ale to sa ani nedá porovnávať. My sme v podstate len bránili a presúvali sa. Žilina si dobre zahrala, my sme si dobre zabehali bez lopty. Ukázali svoju kvalitu a pripravenosť, zaslúžene sú v lige na prvom mieste,“ športovo uznal Igor Držík. Jeho tím už po polčase prehrával rozdielom triedy, šošoni v druhom polčase už pridali len jeden zárez, aj dobrým zákrokom brankára. Tréner doprial každému zo svojich mladých strážcov žrdí na základe dohody po polčase. „Mrzí ma, že zatiaľčo súper viaceré dobré šance nepremenil, napokon dal góly z centrov či zo štandardiek, hoci máme v tíme hráčov s dobrou postavou, no neubránili sme to dobre. Výsledok mohol byť miernejší.“

Domáci futbalisti nepredviedli zlý výkon, v strede poľa viackrát dobre zakombinovali, v 30. minúte po štandardke chýbalo obrancovi Hegyimu málo na zníženie stavu. Najviac na ihrisku vynikal 24-ročný útočník Daniel Rapavý, ktorý predviedol niekoľko umných futbalových momentov a vkladal do hry tímu myšlienku. „Prišiel v lete z Myjavy, ešte sa teda až tak dobre nepoznáme. Ale hrá kvalitne, chodí dobre do súbojov, vie podržať loptu. Ak bude podávať takéto výkony aj ďalej, možno si ho niekto všimne a dotiahne to aj vyššie, záleží len na ňom,“ poznamenal na adresu spoluhráča, ktorý skóroval v pohári aj proti Dubnici i Trenčianskym Stankovciam.

Nové Mesto nad Váhom - Žilina (Slovenský pohár)
Obrana Žiliny poľavila iba raz, domáci to nepotrestali. (foto: facebook/AFC Nové Mesto nad Váhom)

Skúsený harcovník zatiaľ na definitívne zavesenie kopačiek na klinec nepomýšľa, cíti sa zdravotne fit a futbal si užíva. Vo svojich tridsiatich siedmich rokoch sa na ihrisku skôr stretáva s hráčmi, ktorí ho sledovali počas jeho prvoligovej éry, než so starými známymi. „Akurát teraz s Viktorom Pečovským sme hrávali proti sebe v lige, ale to je výnimka. Mám už veľa rokov, tí hráči sa pomenili, aj v Dubnici to boli samí mladíci,“ hovoril pre ProFutbal.sk Držík, ktorý sa so svojimi bývalými spoluhráčmi stretáva skôr v hale počas zimnej prestávky. „Chodím do Dubnice na štadión, keďže syn mi hráva v kategórii U9, ale priznám sa, seniorský futbal sledujem len jedným okom. Trénuje tam tréner Gergely, občas sa porozprávame. Viem, že teraz ťahajú skvelú šnúru, čo asi nikto nečakal, takže klobúk dole pred nimi. Možnože výkonnostne by sa im mohlo podariť druhú ligu vyhrať, ale neviem, či by utiahli Fortuna ligu ekonomicky, do toho veľmi nevidím,“ dodal na záver Držík, pracujúci vo firme majiteľa dubnického klubu, ktorá sa venuje výstavbe optických sietí.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia