spravy.sk spravy.sk

Kopúň nominoval 23 hráčok na októbrové zápasy kvalifikácie ME 2021
zdroj: foto: Roman Ferstl/SFZ

Kopúň nominoval 23 hráčok na októbrové zápasy kvalifikácie ME 2021

Tréner slovenskej ženskej futbalovej reprezentácie Peter Kopúň povolal na dvojzápas kvalifikácie ME 2021 proti Lotyšsku a Švédsku 23 hráčok. Pre zdravotné dôvody chýbajú v nominácii Patrícia Fischerová a Alexandra Hollá.

"Ich absencie nás mrzia, keďže v predchádzajúcich zápasoch sa ukazovali v dobrom svetle. Museli sme hľadať miesto nich hráčky, ktoré ich dokážu nahradiť. Uvidíme, s akými šrámami prídu ďalšie baby, verím, že nečaká nás žiadne nemilé prekvapenie. Ešte Lucia Ondrušová začala minulý týždeň po zranení trénovať, a potrebuje čas aby sa dostala do zápasového komfortu," povedal pre futbalsfz.sk tréner Kopúň.

Peter Kopúň
Peter Kopúň (sfzofficial)

V užšom menoslove sa nachádzajú futbalistky Simona Bačová, Dominika Koleničková a Terézia Kovaľová, ktoré boli v septembri medzi náhradníčkami. "Veľmi dobre sa javila hráčka Slovana Bratislava Dominika Koleničková v 1. fáze Ligy majstrov. Verím, že formu, ktorú ukázala, si udržuje a predvedie ju aj počas zrazu. Terka Kovaľová je súčasťou reprezentácie, lenže mala dlhšie zranenie. Dúfame, že bude nápomocná v stredovej formácii. Simona Bačová by mala nahradiť Sašku Hollú. Simonku sledujem už dlhšie a viem, že aj tréner Slovana sa na ňu dosť spolieha. Dokáže vypomáhať na viacerých postoch, je flexibilná a to je pre nás dobré," konštatoval Kopúň. Ostatné hráčky trénerovi zatiaľ nehlásili žiadne vážne zranenia. "Teší ma, že Janka Vojteková strelila víťazný gól za Freiburg a pomáha mu k popredným pozíciám."

Slovenky, ktoré na úvod kvalifikácie podľahli islandským hráčkam, sa predstavia najprv v Lotyšsku (4. októbra v Liepaji o 18.00 SELČ) a potom vo Švédsku (8. októbra v Göteborgu o 18.45 SELČ). "Poviem to otvorene, v Lotyšsku chceme získať tri body. Verím, že dobrú náladu a formu si prenesieme do Švédska a domáce futbalistky potrápime. Bude to veľmi zaujímavé stretnutie. Pri návrate domov bude spokojný s tromi bodmi, všetko navyše bude vynikajúce," zaželal si Kopúň.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Ženy

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia