spravy.sk spravy.sk

Očami Martina Černáčka: Didiba a Menich sa pričinili k nule, ukážkový obranný zákrok Čatakoviča
zdroj: fksenica.eu; fcspartaktrnava.com; astrencin.sk

Očami Martina Černáčka: Didiba a Menich sa pričinili k nule, ukážkový obranný zákrok Čatakoviča

Hoci góly sú lákadlom a tým správnym korením futbalu, platí, že kto neinkasuje, neprehrá. V 9. kole Fortuna ligy si nulu na konte udržala až šestica tímov, pričom dva zápasy sa skončili bezgólovou remízou. Tri najkrajšie obranné zákroky pre vás znovu vybral odborník Martin Černáček.

Jedným z dôvodov, pre ktoré sa remízou 0:0 skončila i stredajšia predohrávka medzi Trnavou a Senicou, sú výborné obranné zákroky dvojice Joss Didiba a Jozef Menich. V 10. minúte duelu si dal v dôležitom momente pozor 21-ročný Didiba. „Trnava predviedla peknú akciu, Sobczyk obišiel i brankára Vorela a lobom posielal loptu do čistej šance nabiehajúcemu Oršulovi. V správnej chvíli zasiahol senický stopér Didiba, ktorý tak dokonale odčinil svoje zaváhanie pri nábehu Sobczyka a loptu usmernil na rohový kop,“ vyzdvihol zákrok kamerunského rodáka s talianskym pasom Martin Černáček.

V 58. minúte sa zasa vedenia mohli ujasť hostia zo Záhoria, v tom ale zakročil stopér „andelov“ Jozef Menich, ktorý sa ocitol i v našej Jedenástke kola. „Skvelá akcia Seničana Castanedu, ktorý využil svoju rýchlosť v bežeckom súboji s Mitreom, odcentroval pred bránu Trnavy, kde pred nabiehajúcim Sulleyom upratal loptu do bezpečia pozorný Menich,“ okomentoval expert ProFutbal.sk.

Tretí z vybraných obranných zákrokov kola predviedol, netradične, útočník. Hamza Čatakovič z Trenčína stál v 14. minúte duelu, ešte za stavu 0:0, v správny čas na správnom mieste. „Domáci hráč po rohovom kope Nona a hlavičke Strelca prekazil za chrbtom už prekonaného Šemrinca istú gólovú radosť Slovana. Čatakovič predviedol v ťažkej pozícii prakticky na bránkovej čiare nevídaný odkop a zachránil svoj tím pred inkasovaním,“ pochválil 22-ročného rodáka z Bosny a Hercegoviny bývalý obranca Martin Černáček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia