spravy.sk spravy.sk

Očami Martina Černáčka: Holec s Greifom potvrdili kvality, Vantruba si opäť schuti zachytal
zdroj: Facebook/Žiar nad Hronom vo fotografiách

Očami Martina Černáčka: Holec s Greifom potvrdili kvality, Vantruba si opäť schuti zachytal

Rovnako ako v predošlom kole, aj v tom deviatom sa viacerí fortunaligoví brankári blysli vynikajúcimi výkonmi. Veď až šiesti z dvanástich si udržali čisté konto. Paradoxne, vo výbere TOP brankárskych zákrokov 9. kola „Očami Martina Černáčka“ sa nachádza trojica gólmanov, ktorá minimálne jeden gól inkasovala, no ako aj vo videu vidieť, ďalšiemu zabránila.

Veľmi dôležitý moment sa v zápase Žiliny s Pohroním udial v 52. minúte, keď hosťujúci Hrnčár presným centrom našiel Abraháma, ktorý z dobrej pozície okamžite vypálil na bránu „šošonov“. Hoci sa to na prvý pohľad možno nezdá, no Dominik Holec končekmi prstov vytesnil loptu na brvno. „Rýchla akcia Pohronia po pravej strane sa skončila tvrdou strelou z voleja od Patrika Abraháma. Holec perfektným reflexívnym zákrokom vytlačil loptu na brvno a zachránil svoj tím pred vyrovnaním,“ všimol si geniálny zákrok žilinského gólmana Martin Černáček.

V ankete o zákrok kola sa po týždni znovu nachádza mladík v službách FK Pohronie Martin Vantruba. Dvadsaťjedenročný gólman chytí prakticky všetko, čo chytiť môže. A tu je dôkaz. „Vantruba si v druhom polčase v Žiline schuti zachytal. Znovu predviedol viacero výborných zákrokov. V 73. minúte sa už možno Róbert Boženík chystal oslavovať gól, no brankár Pohronia jeho prudkú strelu famózne vytlačil mimo priestoru svojej brány,“ vyzdvihol expert ProFutbal.sk.

Dobrými výkonmi sa v ostatných mesiacoch prezentuje i brankár bratislavského Slovana Dominik Greif. V šlágri kola s Trenčínom síce inkasoval dva góly, no pri ďalších momentoch „belasých“ výrazne podržal. A to aj v 67. minúte za tesného vedenia 3:2. „Greif na dvakrát zneškodil pokus Koolwijka. Najskôr mu rýchlym vybehnutím z brány zmenšil strelecký uhol, následne sa rýchlo zorientov a chytil loptu do rúk,“ opísal zaujímavú situáciu Černáček.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia