spravy.sk spravy.sk

Petržalka sa posilnila, ulovila dvojicu s prvoligovými skúsenosťami
zdroj: fcpetrzalka.sk

Petržalka sa posilnila, ulovila dvojicu s prvoligovými skúsenosťami

V ostatných dňoch výrazne vystužil svoj káder druholigista z Petržalky. Po tom, ako sa k tímu pripojil stredopoliar Kristián Kolčák sa v ostatných dňoch s klubom dohodol na spolupráci i brankár Ľuboš Kamenár. Skúsený gólman bude trénerovi Dojčanovi k dispozícii už v stredajšom zápase 4. kole Slovnaft Cup-u v Dunajskej Lužnej.

V rozhodovaní mu pomohli fanúšikovia

Stredopoliar Kristián Kolčák prišiel do Petržalky z maďarského Haladásu len pár hodín pred piatkovým zápasom v Skalici, ktorí vyhrali Záhoráci 2:0. Bývalý hráč Slovana Bratislava, Podbeskidzie Bielsko-Biala, Ružomberka či kazašského Aktobe odohral celý duel. 

„V prvom rade som vďačný za možnosť pôsobiť v Petržalke. S majiteľmi som bol v kontakte dlhší čas, po tom, ako som ukončil pôsobenie v Maďarsku ma oslovili s ponukou obliekať petržalský dres. Klub pomohol mne, ja sa budem snažiť pomôcť klubu. Verím, že v ďalších zápasoch budeme zbierať body,“ povedal pre fcpetrzalka.sk 29-ročný defenzívny stredopoliar, ktorý v našej najvyššej súťaži debutoval v lete 2007 ako sedemnásťročný. 

Kochan a Kristián Kolčák
Kristián Kolčák hrával okrem bratislavského Slovana aj za Ružomberok (foto: Vladimír Chramazda)

„Je tu mladý, zdravý kolektív, jedným z faktorov, prečo som ponuku prijal sú fanúšikovia. Chodia v hojnom počte na zápasy doma i vonku, radi by sme ich pozvali na najbližšie zápasy, do Dunajskej Lužnej a doma s Liptovským Mikulášom a potešili ich v stredu postupom a v nedeľu plným bodovým ziskom,“ dodal odhodlane Kristián Kolčák.

Konkurencia pre Valacha

Kamenár sa do Petržalky vrátil po desiatich rokoch, po tom, ako rozviazal profesionálny kontrakt v Mladej Boleslavi. S tímom trénoval už od mája, a hoci mal v lete na stole viacero ponúk, napokon sa upísal ambicióznemu druholigistovi. 

„V Petržalke sa za tie roky veľa zmenilo, no petržalský duch zostal. Stále cítim veľkú podporu fanúšikov, ich hrdosť na svoj klub, vďaka nim je atmosféra na domácich zápasoch v druhej lige najfutbalovejšia. Na Petržalku mám len tie najkrajšie spomienky, je to po rodnej Trnave môj druhý domov, v tomto klube som prežil najkrajšie futbalové roky. Aj z tohto pohľadu cítim záväzok a prajem si, aby som naplnil očakávania petržalskej futbalovej verejnosti,“ nechal sa pre klubový web bielo-čiernych počuť 32-ročný brankár.

Ľuboš Kamenár
Ľuboš Kamenár sa do Petržalky vrátil po vyše desiatich rokoch (foto: Jozef Bedej)

Bývalý dvojnásobný reprezentant bude trénerom k dispozícii už v stredajšom pohárovom stretnutí v Dunajskej Lužnej, kde bude jediným cieľom Petržalky postup do ďalšej fázy. V ligových dueloch sa následne Kamenár pobije o miesto medzi tromi žrďami s talentovaným reprezentantom do 21 rokov Frederikom Valachom. 

„Prichádzam s cieľom vytvoriť v klube s Valachom a mladým Sokolom kvalitnú trojicu brankárov a zvýšiť na brankárskom poste zdravú konkurenciu. Iba vtedy sa môžeme všetci posúvať dopredu. Fredi je dobrý gólman, som stotožnený s tým, že v tomto období budem pripravený zastúpiť ho počas jeho repre zrazov a verím, že by som mohol nastupovať v zápasoch Slovnaft Cupu. Aktuálnu situáciu rešpektujem, do budúcnosti sa budem snažiť šliapať Fredovi zdravo na päty,“ dodal skúsený gólman, ktorý si okrem Trnavy a Petržalky na seba obliekal i dresy Nantes, Sivassporu, Sparty Praha, Györu, Ślasku Wroclaw či Vasasu.

Petržalčanom nevyšiel úvod sezóny podľa predstáv. Po desiatich kolách okupujú v šestnásťčlennej tabuľke deviatu priečku, na konte majú 13 bodov a až jedenásťbodové manko na druhú priečku, znamenajúcu účasť v baráži o postup do Fortuna ligy. Po pohárovom zápase v Dunajskej Lužnej sa zverenci trénera Dojčana predstavia v druhej lige doma, v nedeľu 29. septembra predpoludním privítajú Liptovský Mikuláš.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia