spravy.sk spravy.sk

FOTO: Akoby mu z oka vypadol. Syn Juraja Halenára začína s futbalom v Petržalke
zdroj: Peter Bzdúch

FOTO: Akoby mu z oka vypadol. Syn Juraja Halenára začína s futbalom v Petržalke

V drese troch bratislavských klubov Interu, Petržalky a Slovana zažil veľké futbalové úspechy. Minulé leto sme sa navždy rozlúčili s bývalým ligovým kanonierom a autorom 125 gólov v našej najvyššej súťaži Jurajom Halenárom. Rodák z Trnavy umrel len dva dni po svojich 35. narodeninách. Po roku už jeho syn Nicolas robí prvé futbalové kroky v akadémii FC Petržalka.

K prvému kontaktu medzi Halenárom juniorom a FC Petržalka Akadémia prišlo na benefičnom stretnutí na začiatku sezóny 2018/2019, kedy nastúpili tímy Interu a Petržalky na zápas v špeciálnych dresoch na Jurajovu počesť. Funkcionári klubu následne kontaktovali mladého futbalistu a pozvali ho na výberový tréning, v ktorom uspel a dnes už naplno zaberá v tréningovom procese v kategórii U6.

Nicolas Halenár
Nicolas Halenár robí prvé futbalové kroky v akadémii FC Petržalka (foto: fcpetrzalka.sk)

„V skupine dvadsiatich začínajúcich futbalistov si Nicolas usilovne hľadá svoje miesto. Nezaprie svoju rýchlosť, švih pravačky pri streľbe, strieľa z každej pozície – čo najtvrdšie a najpresnejšie na bránu. Tak ako jeho otec. Nicolas pripomína Juraja nielen mimikou, ale predovšetkým pohybmi, rýchlosťou, schopnosťou ísť po lopte, ako smerom dopredu, tak aj dozadu. Ak vydrží a bude zdravý, slovenský futbal má šancu vychovať nového „futbalového predátora“ Halenára. Držme mu palce, ako mu ich drží bývalý Jurajov spoluhráč zo Slovana, srbský futbalista Marko Milinkovič, ktorý po prestupe zo Slovana dnes pôsobí v Turecku. Vďaka nemu začína Nicolas svoju futbalovú kariéru v nových kopačkách. A aby bol darček ozaj osobný a stal sa do budúcna Nicolasovým suvenírom, dal Marko na kopačky napísať mená jeho rodičov 'Romana' a 'Juraj',“ píše sa na fcpetrzalka.sk. A nám nezostáva nič iné, než súhlasiť. Nicolas akoby svojmu otcovi z oka vypadol. Mladému futbalistovi želáme len to najlepšie a držíme palce!

Nicolas Halenár
Talentovaný futbalista nápadne pripomína svojho otca (foto: fcpetrzalka.sk)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia