spravy.sk spravy.sk

O kole po kole: Gólové a divácke suchoty pokračujú
zdroj: ProFutbal.sk

O kole po kole: Gólové a divácke suchoty pokračujú

Slovenská Fortuna liga má za sebou celkovo už deviate ligové kolo. Pozrite sa na ostatný víkend očami redakcie portálu ProFutbal.sk a zrekapitulujte si s nami to najdôležitejšie, čo sa na trávnikoch udialo.

V predošlom 8. kole sa bránkové siete rozvlnili iba jedenásťkrát. Aktuálne kolo však ešte "vylepšilo" tento rekord. Dohromady padlo iba desať gólov, pričom diváci nevideli ani jeden presný zásah až v dvoch stretnutiach. Zápolenia medzi Sereďou a Zlatými Moravcami, resp. Trnavou a Senicou skončili najnudnejším rezultátom 0:0. Na tribúny si tentoraz našlo cestu dohromady 14 234 divákov. Veľký podiel však na tom majú najmä v Dunajskej Strede, ktorá prilákala do MOL Areny 8389 platiacich návštevníkov. So slabou kulisou sa opäť museli vyrovnať v Nitre (650 divákov) či na Myjave (212).

Pohľad na tabuľku hovorí jasnou rečou. Žilina stále vedie ligu o bod pred Slovanom. Dunajská Streda dôležité tri body v sobotu stratila, naďalej je však tretia. Spanilá jazda Zlatých Moraviec pokračuje a ViOn je zatiaľ štvrtý. Posledná je napriek zisku bodu proti Trnave Senica s piatimi nazbieranými bodmi.

SKLAMANIE KOLA: Futbalová nuda na Myjave. Sobotný zápas "domácej" Serede so Zlatými Moravcami priniesol uspávanku v každom ohľade. Z futbalovej stránky išlo o zápas, v ktorom sme v podaní ViOn-u videli jedinú strelu do priestoru bránky súpera. Domáci sa nezmohli na žiadnu. Zápolenie na myjavskom štadióne videlo dohromady podľa oficiálnych údajov iba 212 divákov. Chladné počasie prinieslo ešte pochmúrnejší futbal. "Nie je to ľahké, keď je na štadióne dvesto ľudí. Úplne ináč sa hrá pred plnou tribúnou. Samozrejme, že nám to nepomáha," priznal kapitán Serede Tomáš Hučko.

PREKVAPENIE KOLA: Ružomberské prebudenie. Šípková Ruženka z Liptova sa konečne zobudila z dlhého spánku. V siedmich zápasoch po sebe nedokázali hráči Ružomberka bodovať naplno. Ešte predtým, než sa vydali na Žitný ostrov, ich každý odpisoval a všetci vrátane nášho portálu favorizovali domácu Dunajskú Stredu. "Ruža" však poriadne prekvapila. Kvalitnou defenzívou nepustila DAC takmer k ničomu a z jedinej strely na bránku vyťažil Alexander Mojžiš víťazný gól na 1:0. Naštartuje to "oranžových" k lepším výkonom a víťaznej sérii?

CITÁCIA KOLA: Najlepšia hláška 9. kola patrí tiež ružomberskej strane. Tréner Ján Haspra by v prípade ďalšieho zaváhania MFK zrejme zo svojej pozície odišiel. Minimálne sa o tom intenzívne špekulovalo. Naplnenie "žvástov" však zachránilo jeho trénerskú stoličku. Minimálne kufre však zrejme zatiaľ ostanú pobalené. "Pobalený som v podstate celý život. Vždy som pripravený na všetko. Nerád počúvam vety ako 'Ruža v srdci' či 'treba zabojovať a ukázať srdiečko'. Sú to žvásty, dnes sa to ale ukázalo. Chalani naplno zabojovali a niekto tam vyššie nás za to odmenil," hovoril po zápase Haspra.

MOMENT KOLA: Krásny zásah materskému klubu. Hoci Pohronie podľa očakávaní prehralo v Žiline 1:2, prezentovalo sa pekným spôsobom. V 78. minúte sa totiž nádherným gólom prezentoval záložník Žiaru nad Hronom Michal Klec. Ha hranici šestnástky dokázal napriek tomu, že bol obkľúčený, podržať loptu a vystreliť technicky pravačkou. Odvážny pokus napokon napokon doplachtil až za chrbát gólmana Dominika Holeca. Mladý 23-ročný Klec je odchovancom žilinského futbalu a podarilo sa mu tak presadiť sa proti svojmu materskému mužstvu.

POSTAVA KOLA: Dávid Strelec. Naposledy sa do základu Slovana Bratislava dostal 25. augusta v zápase proti Žiline (1:1). Musel si počkať takmer mesiac, aby si tento honor zopakoval. Dávid Strelec sa však uviedol fantastickým spôsobom. Pri víťazstve 4:2 nad Trenčínom strelil dva góly vrátane tretieho víťazného. Prsty mal aj vo štvrtom presnom zásahu svojho mužstva, keď krásnou prihrávkou vysunul Medveděva, ktorý posunul loptu do tutovej pozície pre Šporara, ktorý bol úspešný. Mladý 18-ročný Strelec ostal verný svojmu menu a pýta si základ u "belasých".

ZOSTAVA KOLA: Tradičnú rekapituláciu zakončujeme jedenástkou mien, ktoré sa prezentovali podľa redakcie portálu ProFutbal.sk najlepším individuálnym výkonom. Nájde sa v nich sedem mužstiev, pričom Slovan a Žilina si v nej nájdu až troch zástupcov. Po jednom hráčovi sa potom v zostave prezentujú Pohronie, Ružomberok, Trnava, Michalovce a Trenčín. Najlepším hráčom minulého kola sa stal po výbere čitateľov Branislav Pindroch. Brankár Zlatých Moraviec získal 40 percent hlasov.

Tentoraz si v jedenátske kola ukoristil pozíciu najlepšieho gólmana Martin Vantruba, ktorý síce dvakrát v Žiline inkasoval, domácim však pohotovo v bránke Pohronia zlikvidoval viacero gólových tutoviek. V obrannej formácii sa objavuje Michalovčan Ian Pino Soler, ktorý pri svojej premiére vo Fortuna lige zaznamenal víťazný gól proti Nitre. Na stopérskej pozícii figuruje Žilinčan Filip Kaša, ktorý sa tiež gólovo presadil. Dvojičku mu po kvalitnom výkone robí Jozef Menich z Trnavy a vľavo ich dopĺňa ďalší strelec gólu Alexander Mojžiš. Stred zálohy patrí najmä Slovanu. Zaslúžil si ho Strelec po dvoch presných zásahoch či Marin Ljubičič s dvomi asistenciami. Dopĺňa ich Ante Roguljič, ktorý sa pri prehre Trenčína aspoň zaskvel pekným gólom. Útočnú trojičku tvoria dvaja hráči MŠK Róbert Boženík a Lukáš Jánošík. Nesmie v nej chýbať Andraž Šporar, ktorý má na konte už sedem ligových gólov a ide si po obhajobu korunky pre najlepšieho zakončovateľa FL.

Ideálna jedenástka 9. kola základnej časti Fortuna ligy v sezóne 2019/2020

Vantruba - A. Mojžiš, Kaša, Menich, Soler - Ljubičič, Strelec, Roguljič - Boženík, Šporar, Jánošík

Hráči kola Fortuna ligy v sezóne 2019/2020

1. kolo: Zsolt Kalmár (Dunajská Streda, redakčný výber)
2. kolo:
Lukáš Čmelík (Dunajská Streda, 40 % hlasov čitateľov)
3. kolo:
Ivan Mesík (Spartak Trnava, redakčný výber)
4. kolo:
Igor Šemrinec (Trenčín, redakčný výber)
5. kolo:
Ján Bernát (Žilina, 42 % hlasov čitateľov)
6. kolo:
Ante Roguljić (Trenčín, redakčný výber)
7. kolo:
Miroslav Káčer (Žilina, 24 % hlasov čitateľov)
8. kolo:
Branislav Pindroch (Zlaté Moravce, 40 % hlasov čitateľov)
9. kolo:
Dávid Strelec (Slovan Bratislava, redakčný výber)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia