spravy.sk spravy.sk

Dvojgólový Strelec lepšieho od Greifa nevidel, neefektívni Trenčania sa chcú chytiť v Košiciach
zdroj: TASR

Dvojgólový Strelec lepšieho od Greifa nevidel, neefektívni Trenčania sa chcú chytiť v Košiciach

Z Európskej ligy sa preladiť na slovenskú nie je ľahké. Svoje zohráva únava, slabšia motivácia a na druhej strane oveľa viac motivovaný protivník. Slovanisti sa s neľahkou situáciou vysporiadali dobre a na umelej tráve v Žiline dosiahli v nedeľu večer proti Trenčínu navlas rovnaký výsledok ako vo štvrtok doma proti tureckému Besiktasu.

Domáci Trenčania síce nad Slovanom vyhrali v držaní lopty aj v aktivite smerom dopredu, ale futbal sa hrá na góly, a tých strelil viac úradujúci majster. „Súperovi blahoželáme, ukázal nám, ako treba byť efektívny v takýchto zápasoch. Napriek väčšiemu počtu šancí a väčšiemu držaniu lopty sme zápas výsledkovo nezvládli,“ zhodnotil bez okolkov zápas tréner AS Trenčín Roman Marčok

Druhé miesto nie je dôvod na paniku 

Trenčanov v zápase zabili vlastné chyby v zakončení, a keď už aj mierili dobre, gólman belasých Dominik Greif bol tou inštanciou, ktorá udržala súpera na dištanc. Dostal síce dva góly, ale oveľa viac ich pochytal. „Zápasy medzi Slovanom a Trenčínom bývajú často divoké, tento nebol výnimkou. Myslím si, že to bol z oboch strán dobrý a pekný zápas, diváci videli veľa gólov. Ak by bolo takýchto zápasov v súťaži viac, bolo by to len dobre,“ prezradil po stretnutí brankár Slovana.

Roman Marčok a Ján Kozák ml.
Napriek väčšiemu počtu šancí a vyššiemu držaniu lopty Trenčania zápas s majstrom výsledkovo nezvládli (foto: skslovan.com)

Greif svoj tím podržal viacerými výbornými zákrokmi najmä za stavu 2:2, kedy sa Trenčín po vyrovnaní dostával do tlaku a neustále hrozil z jeho strany ďalší gól. „Najťažšia situácia bola pre mňa asi pri šanci Koolwijka. Vtedy som už proti nemu iba vybehol a on loptu, našťastie, trafil niekam do mňa. Bolo to v úseku hry, kedy sme boli trochu v útlme, no rýchlo sme sa z toho spamätali a pridali sme ďalšie dva góly. Chceli sme víťazstvo, podarilo sa nám ho dosiahnuť a ostávame na špici ligy. Netreba panikáriť, že sme teraz druhí, súťaž je ešte dlhá a myslím si, že ideme dobrou cestou,“ dodala brankárska jednotka Slovana.

Strelec mal ciťák

Vydarený zápas odohral nielen Greif, ale aj mladý dvojgólový strelec Dávid Strelec. Zaznamenal druhý a tretí gól svojho tímu v zápase a najmä jeho zásah na 3:2 pre Slovan bol veľmi dôležitý. V tej fáze totiž Trenčín po vyrovnaní „testoval“ pevnosť obrany belasých. „Pri mojom druhom góle som mal „ciťák“, že ak ostanem v šestnástke, lopta sa ku mne odrazí a padne ku mne. Stalo sa tak a dal som z toho gól. Bol ťažší, ako ten prvý v zápase, pretože bol z otočky a navyše mojou slabšou nohou, no loptu som trafil výborne,“ opísal šikovný útočník Slovana i reprezentačnej dvadsaťjednotky. 

Dávid Strelec radosť
Dávid Strelec opäť preukázal svoje kanonierske schopnosti (foto: skslovan.com)

Spýtali sme sa ho, ako veľmi pomohli zákroky jeho spoluhráča z brány k víťazstvu Slovana nad Trenčínom. „Domino je vynikajúci brankár, o tom sa ani nemusíme baviť. Je mu ťažké dať gól už na tréningu, nieto ešte v zápase. Silný je v situáciách jeden na jedného, je vysoký a dostane sa všade. Lepšieho brankára som asi ešte nevidel,“ pochválil spoluhráča 18-ročný odchovanec Slovana.

Chcú sa chytiť v Košiciach

V opačnej pozícii ako brankár Slovana bol gólman Trenčanov Igor Šemrinec. Práce mal menej ako jeho náprotivok, ale inkasoval raz toľko gólov, najmä po brejkových situáciách. „Ťažko za góly viniť niekoho konkrétne. Môže to byť obrana s brankárom, ale môže to byť aj chyba ofenzívy, že góly nedávame, hoci sa do šancí dostávame. Je to o hre a bránení celého mužstva, nie jednotlivca či niektorej formácie,“ prezradil Šemrinec.

Igor Šemrinec
Igor Šemrinec verí, že jeho tím sa znovu nakopne v národnom pohári (foto: TASR)

Prehra Trenčanov s favoritom celej súťaže sa možno čakala, ale faktom ostáva, že to bola ďalšia domáca strata červeno-bielych. Zo štyroch pokusov uspeli Trenčania doma iba raz. Dvakrát remizovali a naposledy prišli o všetky body. „Zatiaľ je to z našej strany také hore-dolu. Prvé štyri zápasy sa nám nepodarili, získali sme jeden bod. Potom sme však zvíťazili nad Dunajskou Stredou, pričom sme neboli lepší, postúpili sme v pohári a dostali sme sa v tabuľke vyššie. Od druhého polčasu s Nitrou však ideme opäť smerom dole. Ak to má mať takúto tendenciu, musíme hneď v stredu v pohári postúpiť a naštartovať sa tým aj k trom bodom v lige. Potrebujeme sa chytiť, ale ani v pohári v Košiciach to nebude ľahké,“ myslí si Šemrinec.

Tréning nie je zápas

Súper Trenčanov vyškolil nielen z efektivity, ale vytrestal ich aj v situáciách, na ktoré sa hráči AS v tréningovom procese pred zápasom so Slovanom pripravovali. „Vedeli sme, že Slovan bude hrať u nás na brejky, pretože ich má silné, a že bude nebezpečný po štandardkách. Videli sme nielen jeho súboj proti Besiktasu, ale aj zápasy predtým. Napriek tomu sme všetky štyri góly dostali práve po takýchto situáciách. Ťažké je to však v tréningu nasimulovať, keď v zápase niektoré veci vyjdú úplne inak, ako v tréningu. Slovan nás vytrestal a dal nám lekciu z efektivity. Momentálne nám to výsledkovo nejde, hoci naša hra nevyzerá zle a dokážeme sa dostať do viacerých šancí. Musíme však začať šance viac premieňať na góly,“ zakončil kapitán Trenčína Peter Kleščík.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia