spravy.sk spravy.sk

S Walesom bez divákov? SFZ reaguje
zdroj: TASR

S Walesom bez divákov? SFZ reaguje

Dôležitý kvalifikačný zápas medzi Slovenskom a Walesom má byť bez divákov. Tak znie nariadenie, ktoré UEFA poslala Slovenskému futbalovému zväzu (SFZ) za správanie sa našich fanúšikov v sektore hostí počas kvalifikačného zápasu v Budapešti.

Netrvalo to dlho a SFZ na celú situáciu zareagoval. Prostredníctvom svojho webu potvrdil, že nariadenie skutočne obdržal. Podnikne však všetky kroky na to, aby sa rozhodnutie riadiaceho orgánu európskeho futbalu zmenilo. "Slovenský futbalový zväz obdržal od disciplinárnej komisie UEFA za správanie sa slovenských fanúšikov v sektore hostí počas kvalifikačného zápasu Maďarsko – Slovensko nariadenie odohrať najbližšie stretnutie, teda zápas kvalifikácie o postup na ME 2020 Slovensko – Wales 10.októbra o 20.45 v Trnave bez divákov. SFZ zároveň dostal aj pokutu 20 tisíc eur. Ide však rozhodnutie, voči ktorému sa môže SFZ odvolať a preto využije všetky dostupné právne prostriedky, aby slovenská futbalová reprezentácia mohla odohrať dôležitý zápas s Walesom pred divákmi," uvádza sa v stanovisku SFZ.

Ak by odvolanie napokon nemalo úspešný koniec, aj k tomuto prípadu bude mať SFZ alternatívu. Priaznivcom, ktorí si už vstupenky stihli zakúpiť, vráti všetky finančné náklady. "Slovenský futbalový zväz zároveň uisťuje fanúšikov, ktorí si na tento zápas už zakúpili vstupenky, že o svoje peniaze neprídu. Hneď ako bude toto rozhodnutie definitívne a zápas Slovensko – Wales by sa musel napokon odohrať bez divákov, SFZ bude informovať o spôsobe vrátenia peňazí," dodáva sa na stránke futbalsfz.sk.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia