spravy.sk spravy.sk

FOTO: Bez šancí, bez gólov, bez divákov
zdroj: Róbert Fritz

FOTO: Bez šancí, bez gólov, bez divákov

Futbalová nuda. Tieto dve slová dokonale vystihujú zápas 9. kola Fortuna ligy medzi Sereďou a Zlatými Moravcami. Na štadión v Myjave zavítalo podľa oficiálnych údajov iba 212 divákov, no ani tí sa v chladnom počasí nemali na čo pozerať. Bojovný duel bez väčšej šance na jednej či druhej strane sa skončil bezgólovou remízou.

Sereď, ktorá ostatné tri zápasy remizovala, sa proti rozbehnutému ViOn-u stiahla do defenzívnej ulity a vyčkávala na šance. Tie však prichádzali iba sporadicky, aj hostia boli v zadných radoch dobre organizovaní, vpredu zasa bezzubí. „Nie sme spokojní s výkonom, priebehom zápasu a už vôbec nie s výsledkom. Odohrali sme jeden z najhorších zápasov v sezóne. Stačilo to na bod, ale chceli sme tri,“ priznal stredopoliar Zlatých Moraviec Denis Duga.

ViOn natiahol šnúru bez prehry už na päť ligových duelov a v priebežnom poradí okupuje výbornú štvrtú priečku, v druhom stretnutí po sebe ale neskóroval. „Možno, že Sereď na nás ušila tú správnu taktiku. Zatiahli sa, my sme museli tvoriť, čo nám až tak nevyhovovalo. Nedarilo sa nám, hoci sme jazdili, no nešlo to tak, ako v predošlých dueloch,“ poťažkal si Duga.

„V prvom polčase sa nám ťažko prechádzalo smerom do útoku, domáci sa sústredili na bránenie už od polovice ihriska, pričom hrozili z rýchlych protiútokov. Mali sme trochu problém vyrovnať sa s rýchlosťou ihriska, keďže padla rosa a ihrisko bol dosť rýchle. Bolo tam veľa nepresností, nedokázali sme sa presadiť do plných. V druhom polčase sme sa už častejšie dostávali do záverečnej tretiny ihriska, žiaľ, chýbalo nám viac pokoja a rozvahy v zakončení. Spravodlivá remíza,“ zhrnul nie príliš príťažlivé stretnutie kormidelník ViOn-u Karol Praženica.

Slavče Vojneski
Tréner Serede Slavče Vojneski aj v nudnom zápase našiel pozitívum (foto: Róbert Fritz)

Minuloročný nováčik remizoval už vo štvrtom stretnutí po sebe. „Chceli sme vyhrať, no šancí na oboch stranách bolo minimum. Bol to remízový zápas. Pozitívne je, že neprehrávame a bodujeme, hoci dnes sa nám jeden bol máli,“ vyjadril sa kapitán Serede Tomáš Hučko, ktorý zároveň priznal, že v komornej atmosfére sa hralo ťažko: „Nie je to ľahké, keď je na štadióne dvesto ľudí. Úplne ináč sa hrá pred plnou tribúnou. Samozrejme, že nám to nepomáha.“

Aj v nevýraznom výkone svojich zverencov našiel tréner ŠKF Slavče Vojneski jedno pozitívum. Prvýkrát v sezóne, nerátajúc Slovnaft Cup, si Sereď udržala čisté konto. „Z môjho pohľadu to bol bojovný zápas, narazili na seba dva podobné tímy. V prvom polčase sme boli nebezpečnejší, dostali sme sa do šancí, žiaľ, neskórovali sme. Teším sa z môjho prvého ligového zápasu na nulu, dosiaľ sa mi to na Slovensku nepodarilo. Je to pre nás pozitívum do ďalšej práce,“ uzavrel 45-ročný rodák zo Severného Macedónska.

Sereď - Zlaté Moravce (9. kolo Fortuna ligy 2019/2020) (25 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia