spravy.sk spravy.sk

DAC doma bez vyloženej šance na gól. Koštrna: Na tomto trávniku sa nedá hrať
zdroj: dac1904.sk

DAC doma bez vyloženej šance na gól. Koštrna: Na tomto trávniku sa nedá hrať

Dunajská Streda vstupovala do sobotňajšieho zápasu ako favorit, po bezduchom výkone sa však zmohla iba na odchod ihriska so sklonenými hlavami. Žlto-modrí doma prekvapujúco prehrali s Ružomberkom 0:1 a nenadviazali na úspešnú sériu troch vyhraných zápasov po sebe. Fortunaligové zápolenie im tentoraz nedožičilo tri body.

Viac ako výsledok však domáci tím sklamal herný prejav. Tím zo Žitného ostrova si na domácej pôde nevypracoval veľa gólových príležitostí. Bránku súpera trafil iba tri razy a mal veľké ťažkosti čokoľvek vymyslieť cez kompaktnú defenzívu súpera. Napokon sa po úspešnej štandardke a vydarenom zakončení Alexandra Mojžiša zo 44. minúty museli futbalisti DAC rozlúčiť s akýmkoľvek bodovým zápisom. "Bol to remízový zápas, oni však dali gól po štandardke a my nie, hoci sme ich mali asi dvadsať. Prvý polčas bol asi najhorší, čo som tu videl. Hrali sme naozaj zle a súper bol dobre zorganizovaný vzadu. Spravili sme veľa chýb, mali mnoho stratených lôpt, nezískavali sme tie odrazené," mrzelo po nevydarenom stretnutí trénera Petra Hyballu.

Špeciálny zápas pre Kružliaka. Radoval sa však jeho bývalý zamestnávateľ. (foto: dac1904.sk)
Špeciálny zápas pre Kružliaka. Radoval sa však jeho bývalý zamestnávateľ. (foto: dac1904.sk)

S jeho slovami sa stotožnil aj pravý obranca Kristián Koštrna. Mrzela ho predovšetkým strelecká impotencia Dunajskostredčanov. "Chýbala nám tvorivosť v ofenzíve, oni dobre bránili a nevedeli sme sa dostať za ich chrbát. Prakticky nič sme si nevytvorili okrem závarov v druhom polčase. Chýbal pohyb, nábehy za obranu či kolmice. Všetko odskakovalo. Oni ubojovali tri body," skonštatoval 25-ročný zadák. Domácim nevychádzali dobre ani kombinácie. Podpísať sa na tom mohol aj zlý terén. Aj z tribún bolo neprehliadnuteľné, že trávnik bol príliš hrboľatý a rozrytý. "Ihrisko bolo katastrofálne. Nechcem sa vyhovárať za seba, ani za klub, ale pri našom futbalovom štýle sa na tomto trávniku hrať nedá," dodal Koštrna.

Duel proti Ružomberku mal špeciálny náboj pre Koštrnovho kolegu z defenzívy Dominika Kružliaka. Stopér sa chcel proti svojmu materskému klubu, ktorý opustil počas ostatného leta, ukázať v lepšom svetle. "Bol to špeciálny zápas pre mňa. O to viac ma mrzí, že sme prehrali. Súper hral z hlbokého bloku, kompaktne bránil a nevedeli sme ho prekonať. Nepamätám si, či sme mali šancu. Oni dali jeden gól zo štandardky a stačilo im to," nadviazal ochranca šestnástky na predošlé slová Hyballu či Koštrnu. Práve s vytváraním si tutoviek má Dunajská Streda podľa neho dlhodobo problém. "Chýbal nám moment prekvapenia. Nevieme si vytvárať vyložené šance a mali sme s tým problém už v pohári vo Fiľakove. Oni hrali do nohy, na istotu, žiadne dlhé lopty za obranu."

Na domácej strane zavládlo sklamanie. (foto: dac1904.sk)
Na domácej strane zavládlo sklamanie. (foto: dac1904.sk)

Kružliak si hneď spomenul na svoje časy pod Čebraťom. MFK podľa neho dlhodobo zdobí herný štýl, ktorý v sobotu predviedol a on sám sa čudoval, že "Ruža"  pred touto výhrou ťahala šnúru siedmich zápasov bez jediného triumfu. "Ružomberok bol známy tým, že sa bije o každú loptu, nevypustí súboj, a to na nás platilo," vysvetlil 23-ročný mladík a na záver odpovedal aj na otázku, či sa dočkal aj nejakých vtipných provokácií zo strany jeho niekdajších spoluhráčov. "Samozrejme, podpichovačky boli, ešte aj budú. Pre mňa extra zápas a mrzí ma, že sa nám nepodarilo zvíťaziť," uzavrel Dominik Kružliak.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia