spravy.sk spravy.sk

Haspra sa vďaka naplneniu žvástov môže vybaliť. Mojžiš za prvý gól zaplatí 20 eur
zdroj: dac1904.sk

Haspra sa vďaka naplneniu žvástov môže vybaliť. Mojžiš za prvý gól zaplatí 20 eur

Ak by mali napísať román, určite by niesol názov Spása na Žitnom ostrove. Ružomberok totiž v správnom a nečakanom momente zabral a udrel. Z pozície outsidera sa mu podarilo prerušiť sedemzápasovú sériu bez výhry a triumfovať 1:0 nad Dunajskou Stredou pred očami divákov v MOL Arene. Nad futbalistami MFK a ich výkonmi sa kopili mračná, konečne sa však vyjasnilo, a to vďaka viacerým faktorom.

"Ruža" akosi zistila, čo by na fortunaligového vicemajstra mohlo platiť. Na juh Slovenska prišla s defenzívnou taktikou. Do zadných radov nasadila troch stopérov a celkovo piatich obrancov. Nešlo o takzvaný betón, hostia však poctivo zavreli obranu a gólovo sa im podarilo presadiť ku koncu prvého dejstva po pekne umiestnenej hlavičke Alexandra Mojžiša. "Išli sme do zápasu s rešpektom, ale i chuťou zlomiť zlú sériu za posledné dva mesiace. Skúšali sme inak preskupiť rady a podarilo sa. Súper sa nedostával do šancí, naopak, my sme dali pekný gól zo štandardky. Domáci nás v druhom polčase zatlačili do hlbokej defenzívy, trochu so šťastím a dobrou organizáciou hry sme to zvládli," radoval sa kouč tímu spod Čebraťa Ján Haspra. S nadšením dodal: "Keby ste vedeli, aké potrebné je pre nás toto víťazstvo..."

Ružomberok ostavil ofenzívu DAC. (foto: dac1904.sk)
Ružomberok odstavil ofenzívu DAC. (foto: dac1904.sk)

Samotný kouč hostí sa ocital dlhodobo pre negatívnu sériu v ťažkej pozícii. V kuloároch sa začalo šepkať o jeho možnom odchode. Balil si pred duelom so žlto-modrými 50-ročný lodivod svoje kufre? "Pobalený som v podstate celý život. Vždy som pripravený na všetko," zavtipkoval Haspra. Zároveň dodal, že na svojich zverencoch videl veľkú snahu konečne sa pobiť o tri body a prestrihnúť čiernu šnúru. "Nerád počúvam vety ako 'Ruža v srdci' či 'treba zabojovať a ukázať srdiečko'. Sú to žvásty, dnes sa to ale ukázalo. Chalani naplno zabojovali a niekto tam vyššie nás za to odmenil," dodal Haspra.

V trénerskej pozícii ho zachránil šikovný ľavý obranca a strelec víťazného presného zásahu Mojžiš. "Kostadinov mi poslal dobrú loptu a podarilo sa mi na ňu úspešne nabehnúť. Som rád, že z toho nakoniec bol aj gól," skonštatoval 20-ročný mladík. On sám si musel zvykať na spomenutú zmenu herného systému s piatimi defenzívnymi hráčmi v poli. "Hrali sme nový systém a tréner ma musel presviedčať, že to dám. Vedeli sme, že to v Dunajskej Strede nebude ľahké. Najmä v druhom polčase. Vedeli sme, že na nás súper vyletí a vzadu budeme musieť tvrdo brániť. Chceli sme celú nepriaznivú sériu zlomiť a ísť do stretnutia naplno. Napokon sme to ale zvládli. Chcel by som, aby sme také výkony ako dnes predvádzali čo najdlhšie," rozhovoril sa Alex, pre ktorého bol tento zásah prvý v oranžovom drese po prestupe z Podbrezovej. "Kabína ma určite skasíruje. Bežná sadzba je tuším 20 eur. To ale zoberiem s radosťou," usmieval sa Mojžiš.

Ružomberčania prestrihli šnúru siedmich ligových zápasov bez výhry. (foto: dac1904.sk)
Ružomberčania prestrihli šnúru siedmich ligových zápasov bez výhry. (foto: dac1904.sk)

Ružomberčania sa zhodli, že takto by chceli hrať aj vo zvyšných zápasoch. Hráčov favorita pokryli skvele, dovolili im iba tri strely do priestoru bránky, pričom DAC si nevypracoval stopercentnú tutovku. Po zlom štarte do sezóny tak "Ruža" herne vyskočila a v tabuľke už má deväť bodov a verí, že budú naďalej pribúdať. "Hrali sme dobre kompaktne a vedeli sme, že Dunajskej Strede robia problémy lopty za obranu. Až na jednu šancu, čo mali brvno, sme ich do ničoho nepustili. Pevne dúfam, že od tohto sa odrazíme a budeme pokračovať vo víťaznej sérii," vyjadril sa kapitán MFK Ján Maslo.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia