spravy.sk spravy.sk

Blíži sa svetový šampionát v malom futbale: Borbély oznámil nomináciu Slovenska
zdroj: reefe | www.reefe.sk

Blíži sa svetový šampionát v malom futbale: Borbély oznámil nomináciu Slovenska

V dňoch 1.-11. októbra sa v Austrálii konajú Majstrovstvá sveta v malom futbale a to aj za účasti Slovenska. Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Ladislav Borbély spolu s asistentom Petrom Gancznerom vybrali 15 hráčov, ktorí na šampionát vycestujú.

Skvelá premiéra Borbélyho a príprava s úspešnou bilanciou

Slovenský národný tím absolvoval dlhú prípravu na vrchol sezóny, keď od mája reprezentácia nastúpila v jedenástich zápasoch, ktoré dôkladne preverili tím a pomohli novému trénerovi reprezentácie Ladislavovi Borbélymu pri výbere hráčov na šampionát.

V máji zažil súťažnú premiéru na lavičke slovenskej reprezentácie. Prvú previerku absolvoval Borbély v Galante, kde sme dvakrát remizovali a raz vyhrali, keď sme dokázali zdolať úradujúcich majstrov sveta z Česka. V júli sme absolvovali podujatie v Grazi, kde sme sa radovali z celkového triumfu, keď sme vyhrali nad všetkými troma súpermi a radovali sa z triumfu na EMF Nations Games Graz. Poslednou turnajovou previerkou pre Borbélyho zverencov bolo podujatie EMF Nations Games v Brne, kde sme uhrali jednu prehru, remízu a víťazstvo a obsadili sme tretie miesto.

Po turnajoch pod záštitou EMF sme absolvovali posledné dva zápasy pred odletom na svetový šampionát v Budapešti proti Maďarsku. V zápasoch sa zrodila najskôr výhra Slovenska 1:0 a druhý zápas skončil bez gólov. Bilancia Slovenska z prípravných zápasov tak je šesť víťazstiev, štyri remízy a jedna prehra. Slovesnká reprezentácia tak ukončila prípravu s bilanciou šesť víťazstiev, štyri remíza a jedna prehra.

Prvého októbra štartujú majstrovstvá sveta


V Perthe sa predstaví 32 tímov, ktoré budú počas jedenástich dní bojovať o titul majstra sveta. Národné výbery sú rozdelené do ôsmych skupín. Slovensko sa predstaví v F skupine, kde ich súpermi budú Tunisko, Japonsko a Kostarika. V nominácii nášho trénera má najbohatšie zastúpenie Prešov so šiestimi hráčmi, z východného Slovenska má zastúpenie aj dvojica z Košíc. Zo západu má najväčší počet reprezentantov Trnava, z ktorej sa vo finálnej nominácii nachádza trojica futbalistov. Po dvoch hráčoch, ktorí pocestujú do Austrálie majú Trenčín a Bratislava. 

Majstrovstvá sa hrajú formátom každý s každým v skupine, z ktorej postúpia prvé dva celky do osemfinále. V prípade postupu sa stretneme s jedným z postupujúcich zo skupiny E.

Nominácia Slovenska:
Brankári (2):

Stanislav Pella - ASGuard security Košice
Martin Kapráľ - TO-DAY Hydrokres Prešov

Hráči (13):

Juraj Kuhajdík - TO-DAY Hydrokres Prešov
Adrián Hricov - TO-DAY Hydrokres Prešov
Tomáš Mikluš - TO-DAY Hydrokres Prešov
Rudolf Beliš - Jedáleň Mirka Prešov
Kevin Čekan - WILLPAN AGRO STARS Prešov
Jaroslav Repa - FC Letka Trenčín
Martin Ďuráči - FC Letka Trenčín
Dušan Dzíbela - Atletico Trnava F.C.
Michal Takáč - Atletico Trnava F.C.
Filip Deket - Atletico Trnava F.C.
Pavol Gere - ASGuard security Košice
Ján Andrejko - Decathlon Bratislava
Ivan Buchel - FC BPN Bratislava

Oficiálni náhradníci (5):

Erik Szabo - FC BPN Bratislava
Dominik Rolinec - FC BPN Bratislava
Erik Takáč - Atletico Trnava F.C.
Timotej Královič - Morghan team Bratislava
Martin Hužovič – Trogári Nitra

zdroj: Tlačová správa SZMF

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Malý futbal

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia