spravy.sk spravy.sk

FOTO: Kabína Slovana sa zhodla: Nič podobné sme nečakali. Na každý duel chceme 15-tisíc detí!
zdroj: TASR

FOTO: Kabína Slovana sa zhodla: Nič podobné sme nečakali. Na každý duel chceme 15-tisíc detí!

Bratislavský Slovan sa pred vysneným úvodným zápasom skupinovej fázy Európskej ligy proti Besiktasu Istanbul musel vyrovnať s krutým verdiktom od UEFA. Riadiaci orgán európskeho futbalu zavrel "belasým" štadión pre hanlivé pokriky fanúšikov a očakávaný duel proti tureckému veľkoklubu sa mal odohrať pred prázdnymi tribúnami. Čo sa však stalo následne, bolo ako z veľkého sna.

Na Tehelné pole vďaka regulám UEFA zavítalo viac než 6000 detí vo veku do 14 rokov a ich hlasivky sprevádzali slovanistov po celý zápas. Mladí priaznivci vytvorili neuveriteľnú a fantastickú kulisu. Neustále povzbudzovali, bubnovali, mávali svojimi vlajkami. Tešili sa z futbalu, správali sa slušne a ukázali, ako to má na tribúnach vyzerať. Aj to doviedlo Slovan k historickému triumfu 4:2. Skutočnými víťazmi však boli deti.

Hráči aj tréner boli v eufórii z toho, čo mohli počuť z tribún. Po zápase tak dostali od prítomných zástupcov médií, vrátane nášho portálu, všetci rovnakú otázku - "Čo hovoríte na netradičnú a vynikajúcu kulisu?" Od všetkých respondentov následne zazneli očakávané chválospevy a na ich tvárach sa zjavili široké úsmevy.

Ján Kozák mladší (tréner Slovana): "Ďakujeme deťom za výbornú podporu, naozaj nám pomohli. Na jednej strane sme boli smutní, že nemohol byť plný štadión, na druhej sa sem dostali deti, ktoré by inak možno nikdy nezažili takýto veľký zápas. Už počas rozcvičky som sa išiel pozrieť na atmosféru, tie detské emócie sú nádherné."

(foto: tasr)

Andraž Šporar (strelec prvého a druhého gólu Slovana): "Trafil som sa pre ne. Prvý raz v kariére som niečo podobné zažil a musím povedať, že bodaj by sme stále hrali pred 10 či 15-tisíc deťmi v každom jednom zápase. Aj keď svietilo na tabuli skóre 1:2, ani nevedeli, že prehrávame a fandili za Slovan, klobúk dole. Dal som im aj dres. Verím, že po dnešku klub získa aspoň 200 malých futbalistov."

Marin Ljubičič (strelec tretieho - víťazného gólu Slovana): "Výborné. Bol som šťastný, že deti prišli na štadión. Skvelý doping, bodaj by tu boli stále. Milujem deti, sám mám dcéru. Nič lepšie sa nám nemohlo prihodiť. Dres som im však po zápase nedaroval, ten si zaslúži moja dcéra (smiech)."

(foto: tasr)

Jurij Medveděv (pravý obranca Slovana): "Hlavne nás prekvapilo, že prišli aj v takej zime a nesedeli doma pri telke. Vážime si, že nás prišli povzbudiť a bolo ich poriadne počuť."

Vasil Božikov (stopér Slovana): "Veľmi nás teší, že na zápase boli a aj vďaka nim sme vyhrali. Povzbudzovali nás po celý zápas a chceme sa im nesmierne poďakovať."

(foto: tasr)

Dominik Greif (brankár Slovana)"Fantastická kulisa. S chlapcami sme sa už bavili a zhodli na tom, že sme absolútne niečo podobné nečakali. Všetci sme boli smutní a nasrdení, že prišiel taký trest a najväčšie zápasy v kariérach budú pred prázdnym štadiónom. Vôbec to ale pri piatich či šiestich tisícoch detí nebolo poznateľné. Miestami urobili taký hukot, ako keby sa nič neudialo. Úžasné."

(foto: tasr)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia