spravy.sk spravy.sk

V Michalovciach ďalší dvaja noví legionári i posila z Trenčína
zdroj: Róbert Andrejov

V Michalovciach ďalší dvaja noví legionári i posila z Trenčína

Vedenie MFK Zemplín Michalovce rýchlo zareagovalo na stratu útočníka Mateja Trusu, ktorého zlomenina dvoch kostí na pravej nohe vyradí z hry minimálne do jarnej časti. Východniari sa dohodli na spolupráci do konca kalendárneho roka s ofenzívnym univerzálom Milanom Kvocerom, ktorý doposiaľ pôsobil v AS Trenčín.

Káder žlto-modrých sa cez letné prestupové obdobie výrazne obmenil. Vo štvrtok do neho pribudla hneď trojica nových hráčov. Okrem Kvoceru aj 23-ročný španielsky stopér Ian Pino Soler a 18-ročný panamský útočník Josué Manuel Luna Barnett, s ktorým Michalovčania rátajú aj v tíme staršieho dorastu.

Milan Kvocera sa do tréningového procesu Zemplínčanov zapojil už v utorok a trénerovi Šoltisovi by mal byť k dispozícii v sobotňajšom zápase na pôde tabuľkového suseda z Nitry. Rodák z Považskej Bystrice strávil ostatných šesť sezón v AS Trenčín, v klube ale už nedostával príležitosť, a tak sa s vedením dohodol na rozviazaní zmluvy.

„Riešil som aj zahraničie, ale nič nebolo isté. Mal som ísť na skúšku do jedného tímu, no zišlo z toho. Následne prišla ponuka z Michaloviec, ktorú som prijal. Som mladý hráč, potrebujem hrávať a zobral som to ako možnosť ukázať sa ešte v našej lige,“ prezradil 21-ročný mladík pre denník Korzár, pričom priznal, že po mesačnom tréningovom výpadku bude potrebovať pár dní na to, aby sa dostal do ideálnej formy.

Michalovciam patrí po úvodných 8 zápasoch priebežná 8. priečka v tabuľke, na konte majú 8 bodov. Úvod do sezóny je zatiaľ pre žlto-modrých rozpačitý, keď striedajú lepšie výsledky s horšími. Najväčším negatívom bolo vypadnutie zo Slovnaft Cup-u so štvrtoligovou Sláviou TU Košice.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia