spravy.sk spravy.sk

Žiline dvakrát podkúril väzenský dozorca, senzácia sa však nekonala
zdroj: mskzilina.sk

Žiline dvakrát podkúril väzenský dozorca, senzácia sa však nekonala

Červená karta a inkasovaný gól z pokutového kopu nečakane zdramatizovali súboj 3. kola Slovnaft Cup-u medzi Starou Ľubovňou a Žilinou. „Šošoni“ vyhrali prvý polčas po góloch Jánošíka a Káčera 2:0 a zdalo sa, že situáciu majú pevne v rukách. Stačil však faul stopéra Kiwiora vo vlastnej šestnástke a domáci štvrtoligista zacítil šancu na senzáciu.

Keď Róbert Lapoš v 56. minúte premenil nariadenú jedenástku, Takmer tisíc priaznivcov Starej Ľubovne začalo veriť v zázrak. Líder Fortuna ligy ale prekvapenie nepripustil. Zverenci trénera Kentoša aj s desiatimi hráčmi na trávniku dominovali a eufóriu domácich už o pár minút skrotil Roland Gerebenits. Východniari sa vďaka Lapošovi necelé dve minúty pred koncom ešte predsa len nadýchli, na vyrovnanie im už ale nezostal čas a ani sily.

Životné góly

„Po kondičnej stránke to bolo veľmi náročné. Žilina držala loptu, my sme sa len presúvali za nimi. Chceli sme hrať na brejky, mali sme dve či tri šance. Škoda, že sme dostali zbytočný prvý gól, druhý tesne pred odchodom do šatní. Ale nemáme sa za čo hanbiť, sme spokojní,“ vravel bezprostredne po stretnutí dvojgólový strelec Róbert Lapoš, ktorý aj po záverečnom hvizde rozhodcu ledva lapal po dychu: „Hoci sme v druhom polčase boli o jedného viac, no Žilinčania sú na tom po kondičnej stránke oveľa lepšie. Predsa len, trénujú každý deň, zatiaľ čo my chodíme do práce.“

zdroj: Facebook/MŠK Žilina

Aj 26-ročný väzenský dozorca bol pred zápasom proti jednému z ašpirantov na triumf v národnom pohári v práci. Ani netušil, že o pár hodín neskôr podá životný výkon. „Určite sú to najcennejšie góly, aké som kedy strelil. Vďaka patrí všetkým chalanom, pretože sme spolu všetci neskutočne makali. Každý z nás mal motiváciu, veď Žilina patrí medzi najlepšie kluby na Slovensku. Podarilo sa nám uhrať solídny výsledok, myslím si, že diváci boli spokojní,“ uzavrel Lapoš.

Sami si to skomplikovali

Žilinčania v pohári opäť nastúpili v improvizovanej zostave, šancu dostalo množstvo mladých hráčov. Tréner Kentoš v polčase stiahol z ihriska strelcov Jánošíka a Káčera, no vtedy ani len netušil, že druhé dejstvo sa premení na drámu. Tretí gól, ktorý sa napokon ukázal byť ako víťazný, strelil Roland Gerebenits.

Žilina radosť po góle (Roland Gerebenits vpravo)
Víťazný gól napokon zaznamenal len 19-ročný Roland Gerebenits (foto: mskzilina.sk)

„Cieľom bol postup. Hoci sa zápas dosť zdramatizoval, ustáli sme to a berieme domov víťazstvo. Sami sme si duel spravili ťažkým. Aj po červenej karte sme dominovali, no súper hrozil z brejkov a jeden im v závere vyšiel,“ hodnotil pre ProFutbal.sk 19-ročný mladík, ktorý poďakoval trénerovi za šancu nastúpiť v pohári v základnej zostave: „Pre nás mladých je to výzva. Teším sa, že som mohol hrať od začiatku. Dúfam, že som sa gólom dobre odvďačil. Zápas mi chutil, zvlášť po tom presnom zásahu, po ktorom som už cítil úľavu a mohol som si dovoliť aj viac.“

V 4. kole Slovnaft Cup-u sa aktuálny líder Fortuna ligy predstaví na pôde Nového Mesta nad Váhom. „Ani tam nás nečaká nič jednoduché, pohárové zápolenia sú náročné hlavne po psychickej stránke. Už teraz vieme, že súper bude hrýzť. Musíme znovu potvrdiť, že chceme vyhrať a postúpiť,“ dodal odhodlane Gerebenits.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia