spravy.sk spravy.sk

Ščasný: Trnava hrozila iba zo štandardiek. Totka: Tréner hovoril, kde sú zraniteľní
zdroj: facebook.com/SpartakTT

Ščasný: Trnava hrozila iba zo štandardiek. Totka: Tréner hovoril, kde sú zraniteľní

Senica po dlhšej odmlke zožala bodovú úrodu a hoci nebola plná, mohla s ňou byť spokojná. Záhoráci v stredajšej predokrávke Fortuna ligy vybojovali poctivou defenzívnou prácou bezgólovú remízu 0:0 v Trnave a dokázali tak bodovať prvý raz za ostatné štyri stretnutia a premiérovo v tomto ročníku na ihrisku súpera. Sami si však verili, že mali aj na víťazstvo.

Hoci prišli zverenci Michala Ščasného na Štadión Antona Malatinského predovšetkým brániť a vo viacerých momentoch zápasu futbalovou terminológiou "zaparkovali autobus", dokázali Spartaku narobiť problémy z protiútokov. Ku koncu zápasu sa musela mať na pozore najmä stopérska dvojica Jozef Menich - Bogdan Mitrea, ktorá si však kontry postrážila a nedovolila Senici vystreliť na bránku. Samotní hostia museli ubrániť tri strely medzi tri žrde v podaní červeno-čiernych a desať celkovo. Domov tak odchádzali spokojní.

Senica vydolovala bod vďaka poctivej obrane. (foto: fksenica.eu)
Senica vydolovala bod vďaka poctivej obrane. (foto: fksenica.eu)

"Bol to zvolený spôsob hry s tým, že sme chceli vyhrať. Keby Castaňeda riešil jednu situáciu prihrávkou dozadu, mohli sme vyťažiť viac. Po taktickej stránke sme odohrali veľmi dobrý zápas. Trnavu sme nepúšťali do medzihry. Trnava iba rotovala lopty z jednej strany na druhú a hrozila len zo štandardných situácií. Bod určite berieme, zaslúžili sme si ho, len ma mrzí, že z brejkových situácií sme nevyťažili lepšiu šancu, alebo že finálnu prihrávku riešime zlým spôsobom. Na tom musíme stále pracovať," zhodnotil stretnutie Ščasný. Pre lodivoda Seničanov išlo o výnimočný zápas, keďže v predošlom ročníku koučoval práve "andelov". "Pre mňa bol duel špeciálny aj preto, že som v Trnave pôsobil a stále, keď budem na druhej strane barikády, bude to pre mňa duel s výnimočným nábojom," vysvetlil.

Jeho mančaft odohral fyzicky náročné stretnutie, čo priznal aj jediný Slovák v základnej zostave Seničanov Marko Totka. "Trnava je vynikajúce mužstvo, ktoré neustále drží loptu. Napriek tomu sme sa dobre presúvali, mali šance a na konci to mohlo byť  aj trojbodové, ale divákom sa zápas určite musel páčiť. Výsledok 0:0 je spravodlivý. Súper možno mal viac šancí, ale deľba bodov bola zaslúžená," skonštatoval progresívny 19-ročný záložník. Tím okolo neho dostal viaceré rady od trénera Ščasného, ktorý vedel, čo na Trnavu môže platiť. "Celý týždeň sme sa na súpera pripravovali, spomínal jeho výhody a aj miesta, kde sú zraniteľní. Ak by sme premenili naše brejky, mohli sme byť ešte šťastnejší. Chceli sme ísť dopredu a tréner nám povedal, ako sa presadiť, pokúšali sme sa o to, ale nedotiahli sme situácie do úspešného konca," doplnil Totka.

Bývalý tréner Trnavy a lodivod Senice Michal Ščasný mohol byť s bodom spokojný. (foto: tasr)
Bývalý tréner Trnavy a lodivod Senice Michal Ščasný mohol byť s bodom spokojný. (foto: tasr)

Senica sa napriek dôležitému bodu stále nachádza na dne tabuľky. Doposiaľ totiž naškrabala z deviatich odohraných duelov na svoje konto iba päť bodov. Hoci bude mať najbližší víkend pre predohrávku voľný, nechce v ničom zaháľať a plánuje sa poctivo pripraviť na domácu konfrontáciu s Pohroním a prakticky priamy boj o predposlednú priečku. "Budeme trénovať, zrejme nás čaká jeden deň oddychu, zaháľať ale nemôžeme, chýbajú nám body a musíme o ne bojovať," hovorí mladík Totka, ktorý sa v tejto sezóne pravidelne dostáva na trávnik. "Tréner mi vždy predtým prizvukuje, aby som hral s pokojom, nekazil ľahké lopty a posúval ich chalanom dopredu. Cítim, že sa zlepšujem a za každú takúto možnosť som šťastný," uzatvára talentovaný futbalista.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia