spravy.sk spravy.sk

Chéu a Dangubič netajili špeciálnu motiváciu. Menich pred Rytmusom uprednostní narodenie potomka
zdroj: Facebook.com/SpartakTT

Chéu a Dangubič netajili špeciálnu motiváciu. Menich pred Rytmusom uprednostní narodenie potomka

"Nezískali sme bod, stratili sme dva." Táto veta znela najčastejšie z kabíny Trnavčanov po stredajšom domácom zápase so Senicou. V predohrávke 9. kola Fortuna ligy totiž červeno-čierni nedokázali nájsť recept na prekonanie Záhorákov a duel skončil najmenej atraktívnym skóre 0:0. Ani samotný zápas príliš veľa vzruchu nepriniesol. Domáce mužstvo však bolo objektívne o niečo lepšie a bližšie k výhre.

"Andeli" počas 90 minút vystrelili na senickú bránku trikrát, kým hostia na súperovu ani raz. Celkový pomer striel bol 10:3. Aj preto Trnavčania smútili, že nezískali tri body. "Určite sme sklamaní, chceli sme bodovať naplno. Vedeli sme, že Seničania prídu zo zabezpečenej obrany a budú zahusťovať priestor. Preto sme sa snažili hrať na krajoch a posielať centre do vápna. Škoda, že to nepadlo. Držali sme celý zápas loptu, Senicu sme nepustili do ničoho. Je len škoda, že svoje šance sme nepremenili," konštatoval po zápase Menich, ktorý prvý raz od konca júla odohral celý ligový zápas a na stopérskom poste odviedol dobrú prácu. Zdravotne sa napriek obviazanému lakťu cítil skvelo. "Dobre som sa cítil a som rád za šancu. Ako tím sme ale smutní, že sme nezískali tri body. To bolo prvoradé. Ja sám som k nim mohol prispieť, v závere som mal jednu šancu hlavičkou. Chýbalo nám ale trochu šťastia," doplnil Menich.

Menich pomohol zadným radom udržať si čisté konto. Čoskoro sa stane oteckom. (foto: facebook.com/SpartakTT)
Menich pomohol zadným radom udržať si čisté konto. Čoskoro sa stane otcom. (foto: facebook.com/SpartakTT)

Súboj proti stále poslednému celku fortunaligovej tabuľky bol špeciálny pre viacerých Trnavčanov. Senicu v uplynulej sezóne viedol aktuálny tréner Trnavy Ricardo Chéu. V základnej zostave Spartaka nastúpili niekdajší hráči tohto klubu Marko Tešija či Filip Dangubič a práve druhý spomenutý sa po stretnutí s nami podelil o svoje pocity. "Nezískali sme bod, ale stratili dva. To je krutá realita. Hlavne po zápase so Slovanom (0:2) sme mysleli iba na plný bodový zisk. Nehrali sme však v rámci našich možností. Musíme nájsť riešenie na takéto tímy, ktoré obvykle bránia s ôsmimi, možno aj desiatimi hráčmi. Príliš sme sa sústredili na rohy či priame kopy. Musíme byť priamočiarejší, kreatívnejší v hre," zhodnotil duel chorvátsky záložník a nezabudol dodať, že mal preňho špeciálny náboj.

"Bol som motivovaný ukázať Senici, že som tu vo väčšom klube. Nepodarilo sa mi to ukázať a rovnako ani celému tímu. Každý bod je dôležitý a my sme zahodili dva," mrzelo Dangubiča, ktorý na bývalého zamestnávateľa nezabúda aj pre to, že má v tíme stále viacero kamarátov. "S Mihovilom Klapanom sme priatelia prakticky od detstva. Takmer každý deň sa stretávame, pred týmto zápasom sme sa navzájom doberali, no rozišli sa zmierlivo," pousmial sa Dangubič, ktorého potešila aspoň neustále povzbudzujúca domáca kulisa. "Diváci sú náš dvanásty hráč a vždy si užívam domácu atmosféru. Aj napriek tomu, že bola streda, nám dodávali energiu, ktorú sme im nedokázali vrátiť."

Trnavčania ocenili svojho dvanásteho hráča. (foto: facebook.com/SpartakTT)
Trnavčania ocenili svojho dvanásteho hráča. (foto: facebook.com/SpartakTT)

Spomenutú energiu a elán podľa kouča Chéua stratila Trnava aj po nedeľňajšom zápase na Tehelnom poli. O tri dni neskôr už ju totiž čakalo ďalšie stretnutie. "Podpísala sa na nás únava, keďže sme mali na prípravu menej času, navyše so Slovanom sme hrali vo veľkej intenzite a jeden celý polčas v desiatich hráčoch. Takto ako dnes hrať už nechceme, žiaľ, aj taký je futbal. Súper nevystrelil ani raz na bránku, kým my sme sa snažili hrať útočne a mali viacero príležitostí, no nepodarilo sa nám ich využiť," skonštatoval Portugalčan, ktorý taktiež netajil výnimočnosť konfrontácie. "Bolo to špeciálne, nebudem klamať. Senica bola prvým klubom, ktorý mi dal šancu pôsobiť v slovenskej lige. Dnes som v Trnave a ako profesionál robím všetko pre to, aby som tu bol úspešný. Za Spartak položím srdce," zneli ambiciózne slová Chéua, ktorý ešte skonštatoval, že za jeho čias Senica nemohla byť spokojná s bodom. "Teraz je ale situácia určite iná," doplnil.

Spartakovci hrali duel v stredu pre to, aby sa vyhli kolízii so sobotňajším koncertom Patrika "Rytmusa" Vrbovského na Štadióne Antona Malatinského. Víkend preto budú mať voľný. Zhodli sa však, že budú trénovať. Ako na záver s úsmevom podotkol Menich, sústredí sa na úplne iné záležitosti. "Máme naplánované tréningy a ja očakávam aj prírastok do rodiny, budem sa sústrediť aj naň," dodal budúci otecko.

Nielen pre Chéua mal stredajší zápas špeciálny náboj. (foto: facebook.com/SpartakTT)
Nielen pre Chéua mal stredajší zápas špeciálny náboj. (foto: facebook.com/SpartakTT)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia