spravy.sk spravy.sk

Dvadsaťjednotka aj naďalej v Dunajskej Strede
zdroj: TASR

Dvadsaťjednotka aj naďalej v Dunajskej Strede

Po kvalifikačnom zápase o postup na majstrovstvá Európy 2020 medzi Maďarskom a Slovenskom vzplanuli vášne a mnohí fanúšikovia na sociálnych sieťach sa pýtali, prečo hráva národný tím do 21 rokov svoje domáce zápasy v Dunajskej Strede. Ani po mohutných diskusiách o tejto téme sa ale „dvadsaťjednotka“ sťahovať nebude.

Zverenci trénera Adriána Guľu odohrajú tento rok ešte dva medzištátne zápasy. V októbri privítajú v MOL Aréne Francúzov, o mesiac neskôr hostia Gruzínsko. Dejisko novembrového kvalifikačného zápasu ešte nebolo upresnené, no očakáva sa, že aj tento duel sa odohrá na Žitnom ostrove.

SFZ v súvislosti s prípadnou zmenou domáceho štadióna pripomína, že sa musí pri nahlasovaní dejísk domácich medzištátnych stretnutí riadiť normami UEFA resp. FIFA, podľa ktorých sa zápasové štadióny uvádzajú s predstihom 120 resp. 90 dní (A-mužstvo resp. tím do 21 rokov). „Tento fakt uvádzame z dôvodu určenia Dunajskej Stredy za miesto zápasu tímov do 21 rokov Slovensko – Francúzsko. SFZ rešpektuje reglement a pravidlá, rovnako ako vzájomné korektné vzťahy s partnermi, preto nerobil žiadne kroky ku zmene dejiska spomenutého stretnutia reprezentácií do 21 rokov,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku SFZ.

Ďalším dôvodom zotrvania v MOL Aréne je fakt, že tamojší štadión patrí aktuálne pod Tatrami medzi tie najlepšie. „Slovenský národný tím do 21 rokov má v Dunajskej Strede zabezpečené potrebné zázemie na vysokej úrovni, od ubytovania, cez tréningové možnosti až po zápasové prostredie. Miestny štadión bol vybudovaný v rámci Projektu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov, ktorého iniciátorom a garantom bol SFZ aj preto, aby ich mohli následne využívať aj slovenské reprezentácie, pričom SFZ podporil finančne aj výstavbu futbalovej akadémie v Dunajskej Strede, ktorú majú reprezentačné výbery k dispozícii,“ dodal zväz vo svojom stanovisku.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia