spravy.sk spravy.sk

Polícia zadržala Slováka, ktorý napadol kapitána Trnavy
zdroj: TASR

Polícia zadržala Slováka, ktorý napadol kapitána Trnavy

Policajtom sa podarilo vypátrať a obviniť muža, ktorý počas nedeľňajšieho fortunaligového duelu Slovan Bratislava - Spartak Trnava (2:0) so skupinou ďalších ľudí vbehol na ihrisko a kopol hráča hosťujúceho tímu.

"Policajtom nepomohli kamerové záznamy z futbalového štadióna, ktoré sú súčasťou jeho zabezpečenia, ale kvalitné zábery z priebehu incidentu, ktoré poskytli médiá," uviedla polícia na sociálnej sieti. 

Na základe dôkazov polícia obvinila 25-ročného Milana P. z Púchova pre prečin výtržníctva. Polícajti ho zadržali v utorok vo večerných hodinách v Púchove. Muža umiestnili do cely policajného zaistenia za účelom vykonania ďalších procesných úkonov. 

"V prípade preukázania viny hrozí páchateľovi trest odňatia slobody až na tri roky," informuje polícia. Po nedeľnom zápase zadržali policajti 44-ročného Stefana z Rakúska, ktorý mal taktiež spolu so skupinou fanúšikov vniknúť na ihrisko a naznačiť kopnutie hráča. Aj v tomto prípade polícia vzniesla obvinenie z výtržníctva s hornou hranicou trestu na tri roky.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia