spravy.sk spravy.sk

Očami Martina Černáčka: Pindroch vygumoval Boženíka, zaskveli sa aj Vantruba s Rusovom
zdroj: Róbert Fritz; TASR; Lukáš Urbašík

Očami Martina Černáčka: Pindroch vygumoval Boženíka, zaskveli sa aj Vantruba s Rusovom

Brankárom sa v 8. kole Fortuna ligy relatívne darilo, veď v šiestich zápasoch padlo len jedenásť gólov, teda menej než dva góly na zápas. Veľkú zásluhu na tom majú práve gólmani, ktorí predviedli viacero pekných zákrokov. Náš expert Martin Černáček vybral tie tri naj.

Hoci Martin Vantruba inkasoval v zápase s Nitrou až tri góly, svoje mužstvo v ďalších prípadoch podržal. „Vantrubovi zápas nevyšiel ideálne. Pri prvom góle trochu neskoro vybehol, pri druhom nešťastne vyrazil center Šefčíka pred hosťujúceho Vrábela, ktorý skóroval do odkrytej bránky. Napriek tomu mal Vantruba dva či tri momenty, kedy mužstvo podržal. Vyšlo mu to aj po tejto rýchlej akcii Nitry a zakončení Ristovského. Gólman Pohronia výborne vybehol z brány, zmenšil strelecký uhol, prikrčil sa a reflexívnym zákrokom vyrazil loptu na rohový kop,“ vyzdvihol moment zo 43. minúty Černáček.

Nulu na konte si cez víkend v zápase proti favorizovanej Žiline udržal brankár Zlatých Moraviec Branislav Pindroch. Toho v 27. minúte neprekonal ani reprezentačný strelec Róbert Boženík. „Zlatomoravecká defenzíva statočne odolávala žilinským útokom a „šošonov“ príliš nepúšťala do zakončenia. Aj so šťastím sa ale dostal do šance Boženík, ktorý sa ocitol zoči-voči hosťujúcemu brankárovi. Pindroch výborne vybehol a dobrým zákrokom loptu vyrazil na rohový kop. Škoda, že nemáme k dispozícii záber spoza bránky, na ktorom by ešte viac vynikla výnimočnosť tohto zákroku,“ okomentoval Černáček.

Dôležitý zákrok za nepriaznivého stavu 0:1 predviedol v 67. minúte veľkého derby na pôde bratislavského Slovana brankár Spartaka Trnava Dobrivoj Rusov. „Spartak bol o jedného menej, a hoci Slovan nehral vo veľmi vysokom tempe, nebezpečne podkuroval hosťujúcej defenzíve. Po peknej akcii po osi Rabiu - Šporar - Holman sa posledný menovaný ocitol v dobrej príležitosti, pričom na hranici päťky si ešte trúfol obísť aj Rusova. Ten sa ale skvelým spôsobom hodil popod Holmanove nohy a loptu zachytil. Tento zákrok bol veľmi riskantný, pretože pri ňom hrozil faul a následný pokutový kop, Rusov to ale zvládol výborne,“ dodal k tretiemu brankárskemu zákroku 8. kola Fortuna ligy expert ProFutbal.sk.

zdroj: huste.tv

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia