spravy.sk spravy.sk

Očami Martina Černáčka: Najkrajšie góly 8. kola
zdroj: TASR; astrencin.sk; Lukáš Urbašík; dac1904.sk

Očami Martina Černáčka: Najkrajšie góly 8. kola

V poradí 8. fortunaligové kolo nebolo príliš bohaté na góly. V šiestich zápasoch sme videli jedenásť presných zásahov. Schuti si zastrieľali futbalisti Nitry, ktorí triumfovali v Žiari nad Hronom nad domácim FK Pohronie rozdielom triedy 3:0.

Hoci gólov veľa nepadlo, nemali sme núdzu o naozaj pekné a vydarené zásahy. Jedným z nich sa prezentoval nitriansky stredopoliar Samuel Šefčík, ktorý otváral skóre stretnutia proti Pohroniu. „Šefčík pri góle predviedol svoju dravosť, predvídavosť, pohotovosť a rýchlosť. Aj so šťastím sa k nemu od Ristovského dostala lopta za obranu, pekne sa odpútal od obrancu Tesáka, ktorý zostal len stáť, prehodil si vybiehajúceho Vantrubu a zakončil do prázdnej brány,“ okomentoval presný zásah 22-ročnej opory „Corgoňov“ náš expert Martin Černáček.

Nádhernou strelou, ktorá navyše zariadila Dunajskej Strede víťazstvo v Senici, sa prezentoval Kristopher Vida. „Aj k nemu sa lopta dostala náhodne od spoluhráča Davisa, po tom, ako ju nešťastne tečoval domáci stredopoliar Baumgartner. Vida ani chvíľu neváhal, jedným dotykom si loptu prebral, vystrelil vonkajškom, pričom lopta sa točila smerom od bránkara a za jeho chrbát sa odrazila od ľavej tyče,“ opísal prakticky nechytateľnú ranu maďarského útočníka Černáček.

Bývalého kapitána Spartaka Myjava zaujal i druhý zásah bratislavského Slovana do siete Spartaka Trnava, ktorý zaznamenal Dejan Dražič: „Vyzdvihol by som celú akciu Slovana. De Kamps vybojoval loptu, oblúčikom nahral na Šporara, ten priťukol Nonovi, ktorý krásnou prihrávkou do otvorenej trnavskej obrany vysunul Dražiča. Domáci futbalista prešprintoval s loptou tridsať metrov. Je vidieť, že sledoval i pohyb nabiehajúceho Šporara, no napokon sa rozhodol pre kľučku a takým hokejovým blafákom oklamal Rusova a pohodlne skóroval.“

Štvrtý z nášho výberu najkrajších gólov kola zaznamenal krídelník AS Trenčín Gino Van Kessel, no ten ako jediný zo štvorice strelcov stál cez víkend na strane porazených, keďže jeho tím prehral v Michalovciach 1:2. „Van Kessel predviedol krásne sólo, po ktorom znížil stav stretnutia. Zo začiatku to síce bolo trochu kostrbaté, lopta sa mu dostala na päty, ale so šťastím sa znovu dostala do pohybu. Van Kessel medzi štyrmi protihráčmi využil svoju rýchlosť a dynamiku, prešprintoval obrancov a výborne zakončil. Vyzdvihol by som fakt, že v ťažkom súboji nespadol a nepýtal si kartu a faul, ale išiel za gólom a predviedol sa perfektnou koncovkou,“ dodal Černáček.

zdroj: huste.tv

So súhlasom huste.tv

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Video & Foto

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia