spravy.sk spravy.sk

O kole po kole: Míňajú sa góly aj fanúšikovia
zdroj: ProFutbal.sk

O kole po kole: Míňajú sa góly aj fanúšikovia

Slovenská Fortuna liga má za sebou prvé ligové kolo po reprezentačnej prestávke. Pozrite sa na ostatný víkend očami redakcie portálu ProFutbal.sk a zrekapitulujte si s nami to najdôležitejšie, čo sa na trávnikoch udialo.

Zdá sa, že fortunaligové mužstvá sa pred reprezentačnou prestávkou vystrieľali, alebo počas nej poriadne zapracovali na defenzíve. Po kole, v ktorom padlo rekordných 31 gólov sa situácia otočila a hneď nasledujúce kolo sa sieť rozvlnila iba jedenásťkrát. Iba v dvoch zápasoch padli tri góly, päť mužstiev dokonca neskórovalo, vrátane lídra so Žiliny s najlepším strelcom a reprezentačným útočníkom. Sklamanie to bolo aj z pohľadu divákov - v Senici ani s pomocou hostí z Dunajskej Stredy nevypredali dokopy ani tisíc miest, Zlaté Moravce nesplnili cieľ vypredať štadión na lídra zo Žiliny, nováčika za dôležitými bodmi hnalo len zhruba 1500 ľudí. Prvé tradičné derby na Tehelnom poli s oboma fanúšikovskými tábormi zanechalo prázdnych viac ako päťtisíc miest, dvaja z fanúšikov sa po ňom už na štadión nepozrú nikdy.

Šošoni už vedú tabuľku len o bod, ktorý získali v Zlatých Moravciach. Na striebornej pozícii je aktuálne majstrovský Slovan, na bronzovej vicemajster z Dunajskej Stredy. Nováčik z Pohronia sa prepadol na predposledné miesto za Ružomberok, posledná ostáva Senica.

SKLAMANIE KOLA: Napadnutie kapitána Trnavy fanúšikom Slovana. Na pyrotechniku, nenávistnú atmosféru, vulgárne choreá a pokriky fanúšikov sme si už pri derby Slovana so Spartakom zvykli. Ani v nedeľu sa žiadna zo strán nezachovala príkladne a niekoľko jedincov z 15-tisícovej návštevy absolútne pokazilo obraz najväčšieho derby, aké slovenská liga ponúka. V 92. minúte po definitívnom k.o. sa strelec Dražič rozbehol za fanúšikmi, čo bol pekný moment až dovtedy, keď sa fanúšikovia rozbehli druhou stranou a jeden z nich kopol do hosťujúceho kapitána Bogdana Mitreu. Obe strany síce konanie fanúšikov odsúdili a vedenie klubu vinníkom doživotne zakázalo vstup na zápasy Slovana, tresty však môžu byť ešte oveľa tvrdšie.

CITÁCIA KOLA: „Išlo aj o chybu zo strany nás, všetkých hráčov. Nemali by sme na ihrisku vyvolávať konflikty, nešli sme pre deti správnym príkladom,“ sypal si popol na hlavu za nervózny záver tradičného derby Bogdan Mitrea.

PREKVAPENIE KOLA: Prehra nováčika rozdielom triedy. Zdá sa, že na Pohroní vyprchal nováčikovský elán rýchlejšie ako sa čakalo. Na z dvoch tretín zaplnený štadión v Žiari nad Hronom pricestovala predposledná Nitra, ktorá prišla o množstvo lídrov z kabíny a tiež bolo známe, že hráčom meškali výplaty. Mladíci spod Zobora však nováčika absolútne prevýšili, domáci FK Pohronie si nevypracoval väčšiu šancu a na individuálnych postoch proti svojmu súperovi prepadával. Tréner Rosinský sa ostro vyjadril k nižšej kvalite svojho celku a zdá sa, že minimálne do konca jesene budú patriť medzi tie slabšie celky v súťaži.

MOMENT KOLA: Hrozivé zranenie talentovaného mladíka. Tréner Michaloviec Anton Šoltis prežil tradičný štart do sezóny, kedy až v priebehu úvodných kôl prichádzalo do jeho úzkeho kádra niekoľko vytúžených posíl. Na hrote útoku sa však ukázal vo veľmi dobrom svetle mladý odchovanec Matej Trusa. Osemnásťročný mladík si navyše v posledných dvoch kolách pripísal dva gólové zápisy a s týmto úmyslom nastúpil aj do víkendového stretnutia s Trenčínom. Už v úvode si však po nešťastnom súboji s debutujúcim Kpekawom zlomil nohu a na ihrisku sa minimálne rok neobjaví. Talentovanému hráčovi na východ posielame veľa síl a želáme čo najrýchlejší návrat na trávnik.

Upozorňujeme, že video v odkaze článku nie je vhodné pre slabšie povahy.

POSTAVA KOLA: Gino van Kessel. Len pred pár týždňami sa veľkolepo vrátil na slovenské trávniky v Trnave, o mesiac na to už v tíme nefiguroval a vrátil sa do Trenčína. Hovorilo sa, že je z formy a nemá kondíciu. Po reprezentačnej prestávke sa však na Zemplíne ukázal starý - dobrý van Kessel, akého si pamätáme z čias, kedy bojoval o korunku kráľa strelcov. Na Zemplíne síce skóroval iba raz, avšak vypracoval aj ďalšie zaujímavé situácie a nebyť oslabenia, zrejme by si Trenčania z východného Slovenska odniesli nejaký bod.

ZOSTAVA KOLA: Tradičnú rekapituláciu zakončujeme jedenástkou mien, ktoré sa prezentovali podľa redakcie portálu ProFutbal.sk najlepším individuálnym výkonom. Nájde sa v nich až osem mužstiev, pričom Nitra, Ružomberok a Trenčín si v nej nájde až dvoch zástupcov, po jednom si pripísali Dunajská Streda, Michalovce, Sereď, Slovan Bratislava a Zlaté Moravce. Hráčom minulého kola sa vo vyrovnanom hlasovaní stal Žilinčan Miroslav Káčer, tento týždeň sa opäť o mene rozhodne prostredníctvom hlasovania čitateľov.

Brankársky post obsadil Branislav Pindroch, opora Zlatých Moraviec má na konte už štyri čisté kontá za osem zápasov. V obrane pred ním si zaslúži byť Tomáš Hučko, ktorý na seba prevzal kapitánske úlohy a vodcovstvo v Seredi po odchode Michalíka. Spolu s ním je vo formácii ružomberská opora Filip Twardzik a ako jediný hráč z tradičného derby stopér Slovana Vasil Božikov. V strede poľa opäť vynikal skúsený Trenčan Ryan Koolwijk, grécky legionár v drese Michaloviec Christos Kountouriotis, ale aj aktívny mladík z Liptova Marek Zsigmund, ktorý prvýkrát nastúpil vo Fortuna lige v základnej zostave. Do ofenzívy sme vybrali krídelníkov Samuela Šefčíka z Nitry i strelca jediného gólu v zápase Senica - DAC Kristophera Vidu. V útoku dostali miesto spomínaný Gino van Kessel z Trenčína, spolu s Nitranom Milanom Ristovskim, ktorý patrí s piatimi gólmi medzi piatich najlepších strelcov ligy.

Ideálna jedenástka 8. kola základnej časti Fortuna ligy v sezóne 2019/2020

Pindroch - Twardzik, Hučko, Božikov - K.Vida, Koolwijk, Zsigmund, Kountouriotis, Šefčík - van Kessel, Ristovski

Hráči kola Fortuna ligy v sezóne 2019/2020

1. kolo: Zsolt Kalmár (Dunajská Streda, redakčný výber)
2. kolo:
Lukáš Čmelík (Dunajská Streda, 40 % hlasov čitateľov)
3. kolo: Ivan Mesík (Spartak Trnava, redakčný výber)
4. kolo: Igor Šemrinec (Trenčín, redakčný výber)
5. kolo:
Ján Bernát (Žilina, 42 % hlasov čitateľov)
6. kolo:
Ante Roguljić (Trenčín, redakčný výber)
7. kolo: 
Miroslav Káčer (Žilina, 24 % hlasov čitateľov)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia