spravy.sk spravy.sk

Tehelné pole nebude proti Besiktasu prázdne, Slovan spravil lišiacky krok
zdroj: TASR

Tehelné pole nebude proti Besiktasu prázdne, Slovan spravil lišiacky krok

Nespratnosť fanúšikov bratislavského Slovana už skôr donútila Európsku futbalovú úniu (UEFA) uzavrieť štadión úradujúceho slovenského majstra minimálne na prvý zápas skupinovej fázy Európskej ligy. Hoci definitívny verdikt v danom prípade padne až deň pred zápasom, už teraz je isté, že aj keď by UEFA potvrdila trest, Tehelné pole by prázdne nebolo.

Rozhodnutie odohrať jeden zápas pred prázdnymi tribúnami padlo už po prvých dvoch zápasoch kvalifikácie Európskej ligy. Belasí sa voči verdiktu UEFA odvolali, definitívnu odpoveď dostanú až v stredu, teda deň pred stretnutím. Keďže sa očakáva, že UEFA tradične len potvrdí udelený trest, belasí s tým sú zmierení a pripravujú sa na alternatívu. Na tribúny preto pozývajú deti zo základných škôl a futbalových klubov z celého Slovenska. Túto možnosť poskytuje reglement UEFA, keď pri zápase za zatvorenými tribúnami je možné umožniť účasť deťom do 14 rokov. 

„Bez ohľadu na to, aký bude konečný verdikt, klub na zápas pozýva deti zo základných škôl a futbalových klubov z celého Slovenska. Vstupné pre deti a doprovod (1 dospelá osoba na 10 detí) je voľné,“ píše Slovan vo svojej výzve. Základné školy a futbalové kluby môžu e-mailom (deti@skslovan.com) nahlásiť počet vstupeniek pre deti a doprovod, čas majú do stredajšieho večera. Vstupenky budú následne zaslané online. Klub umožní využiť pre organizovanú autobusovú dopravu parkovisko na neďalekom štadióne Pasienky. V prevádzke budú aj bufety.

V prípade, ak UEFA v stredu zmení trest a umožní Slovanu predaj vstupeniek fanúšikom, akcia sa neruší a potvrdené rezervácie ostanú v platnosti. „Pokiaľ UEFA zmení svoje rozhodnutie, tak klub okamžite spustí predaj vstupeniek, no pre deti zo základných škôl a futbalových klubov bude naďalej platiť voľné vstupné a garancia ich zarezervovaných vstupeniek,“ píše sa na webe Slovana. Zápas belasých proti tureckému Besiktasu sa začína vo štvrtok o 21.00 hod. na Tehelnom poli.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia