spravy.sk spravy.sk

Mihajlovič zariadil triumf Bologne priamo z nemocnice
zdroj: twitter.com

Mihajlovič zariadil triumf Bologne priamo z nemocnice

Tréner futbalistov Bologne Siniša Mihajlovič sa aktuálne podrobuje v nemocnici liečbe leukémie, no napriek tomu zariadil nedelňajší triumf jeho zverencov v talianskej Serii A na pôde Brescie. Bologna prehrávala po prvom polčase 1:3, ale po prestávkovom telefonáte kouča priamo do šatne duel otočila a zvíťazila 4:3.

"Hrali sme tak vďaka jeho mentalite. Keď sa skončil prvý polčas, dokázali sme jeho hnev na nás preniesť do druhého a ukázať potrebnú túžbu a psychickú silu zvíťaziť," citovala agentúra SID útočníka Bologne Rodriga Palacia. Hosťom pomohlo vylúčenie domáceho Danieleho Dessenu v 48. minúte. Slovenský útočník domácich Nikolas Špalek sa na ihrisko dostal v 79. minúte.

Autobus s výpravou Bologne sa potom cestou domov zastavil v nemocnici Sant'Orsola, kde sa 50-ročný srbský kouč lieči chemoterapiou. Hráči tak dlho skandovali trénerovo meno, až sa objavil v okne izby a zakýval im.

Bologna je v tabuľke Serie A so ziskom siedmich bodov na druhom mieste. Je to jej najlepší štart do ligy za uplynulých 17 rokov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Taliansko - Serie A

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia