spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Druholigový šláger rozhodli penalty, Skaličania: Futbal opäť plakal
zdroj: mfkskalica.sk

VIDEO: Druholigový šláger rozhodli penalty, Skaličania: Futbal opäť plakal

„Kto je za tým, kto to riadi, kto je schovaný za oponou celého tohto divadla?“ pýtajú sa funkcionári MFK Skalica po prehre na pôde Dubnice. Sobotňajší šláger II. ligy ovládli domáci, ktorí vďaka dvom premeneným pokutovým kopom zdolali Záhorákov tesne 2:1. V tabuľke im vďaka tomu priebežný líder odskočil už na sedem bodov.

Skaličanom sa nepozdával ani jeden penaltový verdikt, v prvom prípade podľa nich pochybyl prvý asistent rozhodcu Peter Čajka, v druhom hlavný arbiter Andrej Chromý. Skóre duelu otvoril z jedenástky v 16. minúte Miladin Vujošević. „Hlavnými aktérmi zápasu v Dubnici sa namiesto hráčov stali rozhodcovia, ktorí hrubým spôsobom ovplyvnili zápas v prospech MFK Dubnica. Menovite hlavný Andrej Chromý, 1. asistent Peter Čajka, 2. asistent Tomáš Tůma. Aktívny 1. asistent v 14. minúte odmával pokutový kop za hru rukou, aj keď hlavný, ktorý stál v bezprostrednej blízkosti to nevidel,“ okomentovali zeleno-bieli prvý sporný moment stretnutia.

Hosťujúci Filip Blažek v 53. minúte vyrovnal na 1:1, no rozhodnutie prišlo päť minút pred koncom. Opäť z bieleho bodu, odkiaľ sa tentoraz nemýlil Robert Štefánek. „V 84. minúte rozhodcovia neoprávnene rozhodli v neprospech Skalice, odpískaním penalty z nášho pohľadu nafilmovaného pádu hráča domácich a udelením červenej karty Marekovi Frimmelovi, pričom päť minút skôr „prehliadli“ situáciu na opačnej strane, keď zákrok na Daniela Šebestu bol jednoznačne v pokutovom území súpera a mali sme zahrávať pokutový kop my, ale hlavný rozhodca vytiahol zákrok pred šestnástku. A treba sa pozrieť, do akej vzdialenosti nechal postaviť múr. Ďalších zákrokov na našich hráčov, ktoré zostali nepovšimnuté, bolo od tejto trojice arbitrov ďaleko viac,“ dodávajú rozhorčení Záhoráci.

zdroj: Druhá penalta sa pískala po faule Mareka Frimmela, ktorý videl i červenú kartu (video: streamable.com)

Po trpkej prehre sa Skaličania rozhodli uverejniť otvorený článok na svojom klubovom webe. Okrem kritiky rozhodcov vyzvali kompetentných, aby sa začali zaoberať zlyhaniami rozhodcov. „Len takýmto spôsobom dokážeme prinavrátiť dôveru nášmu futbalu. Do Dubnice cestovali aj naši verní priaznivci, ktorí zostali po stretnutí rozčarovaní. Všetci sa tvárime, že bojujeme o priazeň fanúšikov, ale takýmto spôsobom ju strácame. Financovať fungovanie klubu v slovenských podmienkach nie je lacný špás. Investujeme do neho nemalé prostriedky. Tréneri, hráči, realizačný tím a v neposlednom rade fanúšikovia doň vkladajú svoje srdce a schopnosti. Nie je možné, aby bola takýmto spôsobom dehonestovaná naša snaha športovo sa pobiť so súpermi na ihrisku,“ píše sa ďalej vo vyhlásení MFK.

Ambiciózny druholigista nezostal len pri kritike, ale vyzval prezidenta Slovenského futbalového zväzu k reakcii: „Obraciame sa na prezidenta SFZ pána Kováčika, aby sa vážne zaujímal o podobné previnenia a aj svojou autoritou prispel k transparentnému vyvodeniu dôsledkov. Počas nášho pôsobenia v slovenskom futbale sme dokázali viackrát prehltnúť horkú pilulku s vedomím, že chyby sú súčasťou života. Chceme však vidieť snahu kompetentných eliminovať takéto pochybenia a transparentne sa s nimi vysporiadať.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia