spravy.sk spravy.sk

Matej Trusa po dvojnásobnej zlomenine predkolenia: Vrátim sa silnejší
zdroj: Instagram/matejko00

Matej Trusa po dvojnásobnej zlomenine predkolenia: Vrátim sa silnejší

Na moment zo siedmej minúty zápasu ôsmeho kola aktuálnej fortunaligovej sezóny proti AS Trenčín do konca života nezabudne. Osemnásťročný útočník Michaloviec Matej Trusa utrpel po tvrdom zákroku od hosťujúceho obrancu Colea Kpekawu dvojnásobnú zlomeninu pravej nohy, ktorá ho z hry môže vyradiť aj na rok.

Okamžite po tvrdom strete a nešťastnom zranení bol Matej Trusa prevezený do nemocnice, kde absolvoval 1,5-hodinový operačný zákrok. Nohu mu spevnili železom, pričom už o týždeň by mohol začať s rehabilitáciou. 

„Keď som dopadol na zem a pozrel som sa na nohu, ktorá mi len tak visela, vedel som, že je zle. Bola to asi najväčšia bolesť v mojom živote, nič také som ešte nezažil,“ vrátil sa v rozhovore pre denník Šport k hororovému momentu šikovný mladík, ktorého ešte na trávniku utešovali spoluhráči Martin Kolesár, José Carrillo či Llazaros Rota. Chvíle hrôzy prežívali na tribúne i Trusovi najbližší, jeho rodičia, babky, bratranci či sestra: „Stále mi behá mráz po chrbte, ťažko sa na to spomína." 

Matej Trusa
Matej Trusa okamžite absolvoval operáciu, o týždeň začne s rehabilitáciou (foto: Instagram/matejko00)

Tréner Michaloviec Anton Šoltis po stretnutí vyhlásil, že tri body za víťazstvo nad Trenčínom by radšej vymenil za zdravie talentovaného futbalistu. Trusa sa ešte v nemocnici zaujímal o priebežný a konečný stav stretnutia, a hoci ho triumf 2:1 potešil, bol iba veľmi malou náplasťou. „Potešilo ma, že chalani vyhrali, potrebovali sme to. Aspoň to moje zranenie nevyšlo úplne nazmar... Lekár mi povedal, že svalstvo poškodené nebolo, nešlo o otvorenú zlomeninu. Operácia dopadla dobre, vložili mi do nohy želiezko, vďaka ktorému kosť spojili. Na mieste, kde sa mi noha zlomila, mi to ani neotvárali. O týždeň začnem s rehabilitáciou a bude na mne, ako to posilním. Určite to zvládnem," odkázal michalovský bojovník, ktorého už v nemocnici navštívili i spoluhráči z MFK Zemplín: „Plakal som, som dosť citlivý, beriem to emotívne. Vnímam to však ako skúšku, ktorú musím prekonať. Verím, že s božou pomocou, vďaka rodine, kamarátom a známym sa vrátim ešte silnejší a lepší, než som bol." 

Mladého útočníka prišli do nemocnice podporiť i spoluhráči (foto: Instagram/matejko00)

Matej, držíme palce!

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia