spravy.sk spravy.sk

Greif: Bohvie, čo by sa dialo, nebyť červenej karty. Slovan do Európy s výkričníkmi
zdroj: Silvia Turcerová/ProFutbal.sk

Greif: Bohvie, čo by sa dialo, nebyť červenej karty. Slovan do Európy s výkričníkmi

Po reprezentačnej prestávke sa fortunaligový kolotoč opäť roztočil a prispelo k tomu najmä 154. tradičné derby Slovan - Trnava. Belasí dokumentovali svoju kvalitu a piatykrát po sebe vyšli z tejto konfrontácie ako víťazi. Na víťazstve 2:0 sa však nadreli viac ako mali.

Spartakovci v zápase viackrát chybovali, neraz sa belasí dostali k lopte prakticky zadarmo, a to aj vnútri šestnástky. Napriek tomu až do 92. minúty bol stav zápasu len 1:0, a to hrali hostia od 46. minúty bez vylúčeného stopéra Mesíka. „Prvý polčas sme mali zápas pod kontrolou, dali sme aj gól. Trošku nám však chýbal ten druhý. Červená karta nám veľmi pomohla, dodala nám pokoj na kopačky. Ale bohvie, čo by sa dialo, nebyť nej. Miestami nebolo vidieť, že hráme o jedného naviac,“ poznamenal brankár Dominik Greif, ktorý však vyjadril spokojnosť s defenzívou a problém videl skôr v prechode do útoku. „Dozadu to bolo fajn, Trnavu sme do veľkej šance nepustili. V ofenzíve sme nemali toľko príležitostí. Ale ani v Európe ich veľa nečakáme, preto je podstatné, že sme boli efektívni. Aj tréner však v polčase hovoril, že mu náš výkon prišiel príliš profesorský,“ dodala brankárska jednotka Slovana.

Slovan - Trnava bitka inzultácia
Fanúšikovia Slovana sa dostali za hrádzu usporiadateľov a kopli si do hráčov odvekého rivala. Po zápase sa skloňovalo slovo kontumácia. (foto: tasr)

Belasí už majú za sebou nejeden napínavý duel, ktorý nedokázali uzavrieť skôr. Neraz sa skončil zle. Strata bodov proti oslabenej Trnave by bolela niekoľkonásobne. „Musím súperovi zablahoželať k dobrému výkonu. Odohrali dobrý zápas. Trochu nás na začiatku prekvapili, chceli hrať futbal, ale dali sme o dva góly viac a zaslúžene sme zvíťazili,“ zhodnotil duel Marin Ljubičič, ktorý si ale uvedomuje, že nad výkonom tímu visí veľký výkričník. Tím s toľkou kvalitou a skúsenosťami musí vzhľadom na šance a pomery na ihrisku uzavrieť zápas bezpodmienečne skôr. „To je veľká otázka pre celú kabínu a musíme ju rýchlo zodpovedať. Ak vedieme o jeden gól a súper má o jedného hráča menej, nesmieme sa hnať dopredu, ale musíme to v strede poľa upokojiť a hru zjednodušiť.“

Slovan - Trnava fanúšikovia
V nedeľu večer Tehelné pole svietilo, napriek opakovaným upozorneniam od hlásateľa. To však nebude najmenší problém Slovana. (foto: Silvia Turcerová/ProFutbal.sk)

Slovan už vo štvrtok čaká prvý zápas v skupinovej fáze Európskej ligy a trénerovi belasých určite čo-to ukázalo aj emotívne tradičné derby. „V prvom polčase sme to až na nejaké dve-tri straty, po ktorých bola Trnava nebezpečná, mali pod kontrolou a vypracovali si aj nejaké šance. Vylúčenie nám však malo pomôcť a myslel som si, že si vypracujeme viac gólových šancí. Trnava však hrala stále dobre organizovane a nebolo to ľahké, v závere sme mali aj obavy, pretože môže prísť nejaká náhodná štandardka či odrazená lopta a mohol byť problém,“ zdvihol varovný prst pred súbojom proti Besiktasu Istanbul. „Mali sme hrať jednoduchšie, na viac dotykov a v pohybe. Musíme sa vyhýbať aj stratám, lebo v Európe môže každá znamenať inkasovaný gól. Zapracujeme na tom a verím, že už vo štvrtok to bude lepšie.“

Slovan - Trnava šarvátka
Hráči sa dostali do konfliktu dokonca aj po odpískaní zápasu. Z ihriska schádzali oddelene. (foto: Silvia Turcerová/ProFutbal.sk)

Štvrtkový súboj na Tehelnom poli sa s najväčšou pravdepodobnosťou odohrá pred prázdnymi tribúnami. Slovan dostal trest od UEFA za prvé dva zápasy kvalifikácie, na výsledok odvolania zatiaľ čaká. Po situácii v slovenskej lige, kedy fanúšik napadol hráča súpera, už môžeme vytušiť, že nie je ani najmenšia šanca, aby orgány prižmúrili oko. Práve naopak. „Je to zlé. Ak chceme doma zbierať body v Európe, fanúšikov potrebujeme. Bez nich to bude ťažké,“ povedal pred zápasom proti tureckému veľkoklubu Andraž Šporar. „Dnes neviem, čo čakať od Besiktasu, zatiaľ sme nevideli ani jedno video z ich zápasu, poznám asi len troch ich hráčov. Besiktas však bude určite oveľa lepší ako Trnava, veď ide o európsky duel. Dôležité je, že doňho ideme s výhrou, nesieme zabúdať na Fortuna ligu. V prvom rade musíme byť majstri, to je náš hlavný cieľ,“ zakončil 29-gólový kanonier z uplynulej sezóny.

ŠK Slovan Bratislava - FC Spartak Trnava (154. tradičné derby, 15. september 2019) (20 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia