spravy.sk spravy.sk

Vinník Kpekawa sa kajá za faul: Nešťastná zhoda okolností, je mi to ľúto
zdroj: fb MFK Zemplín Michalovce

Vinník Kpekawa sa kajá za faul: Nešťastná zhoda okolností, je mi to ľúto

Cole Kpekawa - meno, na ktoré Michalovčania nebudú spomínať v dobrom. Anglický stopér v službách AS Trenčín sa postaral o najdiskutovanejší moment sobotňajších zápolení 8. kola Fortuna ligy. Už v úvode stretnutia sa dopustil faulu na útočiaceho hráča domácich Mateja Trusu, ktorý si vybral nešťastné dôsledky - zlomeninu oboch holenných kostí. Aktuálne sa musí 18-ročný futbalový univerzál podrobiť operácii a hrozí mu herná pauza až na ročné obdobie.

Talentovaný hráč MFK Zemplín doplatil na nešťastný stret s rodákom z Blackpoolu, ktorý sa za svoj čin kajal. "V prvom rade musím povedať, že mi to je veľmi ľúto. Hoci v tom nebol žiaden úmysel, musím sa ospravedlniť. Verím, že Matej sa vráti k futbalu v najkratšom možnom čase," povedal Kpekawa podľa oficiálnej stránky Trenčanov. Opäť zdôraznil, že hoci má jeho osobný súboj vážne dôsledky, nebolo to jeho úmyslom. Ponúkol aj svoj pohľad na celú situáciu z úvodu duelu.

"Išiel som odohrať čistú loptu do bezpečia. Súperovho hráča som mal od začiatku za chrbtom. V poslednom momente sa dostal predo mňa a ja som v sklze trafil nešťastne jeho stojnú nohu. Nebol v tom žiaden úmysel zastaviť ho nedovoleným spôsobom. Kopačka mu však zostala pevne zachytená v tráve, čoho dôsledkom bolo zranenie. Všetko sa to udialo veľmi nešťastne. Mrzí ma to," pokračoval 23-ročný Angličan s ghanskými koreňmi. Ten si za svoj čin vyslúžil červenú kartu a je otázne, aký trest si vyslúži od "disciplinárky".

Celá situácia ohľadom Trusu mrzí aj tím spod Čákovho hradu. "Klubu AS Trenčín je veľmi ľúto, čo sa udialo v úvode zápasu v Michalovciach. Šport ale prináša aj takéto situácie. V žiadnom prípade sa nedá uvažovať o úmyselnom zákroku nášho futbalistu. Ide skôr o nepríjemnú zhodu okolností. Veríme, že Matej Trusa sa zotaví tak, aby sa čím skôr vrátil na futbalové trávniky," píše ďalej trenčiansky AS na svojom webe.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia