spravy.sk spravy.sk

Bezgólový zápas skončil potleskom tribún
zdroj: Jozef Bedej

Bezgólový zápas skončil potleskom tribún

Hoci na prvý pohľad mal súboj prvého, dosiaľ nezdolaného ligového tímu zo Žiliny proti Zlatým Moravciam, ktoré sa rok čo rok boria so záchranou v súťaži jasného favorita, už v našom tradičnom preview na ProFutbal.sk sme odhadovali v tomto súboji remízu. ViOn má totiž našliapnuté k tomu, aby po rokoch atakoval umiestnenie v hornej polovici tabuľkya súboj so žlto-zelenými to potvrdil.

Náznaky šancí boli na oboch stranách. Väčšina striel Zlatomoravčanov však smerovala len priamo do náručia brankára Holeca, Žilinčania si vypracovali tri nebezpečnejšie šance, ktoré ale zlikvidoval výborný Branislav Pindroch. „Na to, aby sme uspeli, musíme premeniť aspoň jednu z troch veľkých šancí, ktoré si vypracujeme. Šance Boženíka, Jánošíka a v závere Balaja boli stopercentné príležitosti, ktoré si pýtali gól,“ žialil na tlačovej konferencii po zápase tréner Žiliny Jaroslav Kentoš, ktorý však vzápätí doplnil: „Musím ale hráčov pochváliť za prístup a nasadenie. Oba tímy podali dobré výkony.“

Šošonov mohol poslať do vedenia ako prvý reprezentant Boženík. V 28. minúte vyhral Jánošík hlavičkový súboj s Brašeňom, Pintér loptu nezachytil a mladý útočník stál zoči-voči brankárovi, avšak neuspel. O päť minút neskôr práve Boženík vypichol loptu chybujúcemu Pintérovi, ale spontánna strela od Jánošíka iba vyprášila rukavice domáceho brankára. V 93. minúte po poslednom rohovom kope Káčer prihral cez Pintéra na Balaja, ten sa obtočil okolo Brašeňa, no jeho strela v sieti neskončila. „Snažili sme sa hrať v systéme celý zápas, čakať na príležitosť, napokon sme mohli súpera zarezať v posledných sekundách. Chýbalo tam aj trochu šťastia, v iných zápasoch sa nám darilo premieňať šance, dnes to, verím, bola iba výnimka,“ komentoval nezdary ofenzívy pre web klubu útočník Lukáš Jánošík.

Zlaté Moravce - Žilina (Jakub Švec, Miroslav Káčer, Tomáš Ďubek)
Hráči na oboch stranách bojovali o každú loptu, ani jedna však v sieti neskončila. (foto: Jozef Bedej)

Napriek nepopulárnemu výsledku 0:0 odchádzalo viac ako 2300 fanúšikov zo štadióna spokojných. Napínavý duel mal v sebe všetko okrem gólov. „Je pochopiteľné, že diváci sú radi. Hrali sme proti top tímu súťaže, ktorý dal dodnes najviac gólov a získal najviac bodov. Hráči odviedli na ihrisku maximum, vyvarovali sa hluchších miest. Bol to zápas hore-dole, ľuďom sa musel páčiť. Keď od svojho tímu vidia snahu, tak to ocenia,“ reagoval k potlesku tribún domáci kormidelník Karol Praženica.

Mužstvo síce mohlo trikrát kapitulovať, podržal ho ale skúsený Pindroch. „Do zápasu sme išli s cieľom hrať otvorený zápas, nestáť len pred bránou a odkopávať lopty, ale hrať aj smerom dopredu. Zároveň sme nechceli dovoliť Žiline hrať kombinačný futbal, čo sa nám relatívne darilo, ale nevyhli sme sa chybám či zaváhaniam, po ktorých mal súper šance a na naše šťastie ich nevyužil. My sme si síce čistú šancu nevytvorili, ale bod považujem za spravodlivý,“ zakončil hodnotenie Praženica.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia