spravy.sk spravy.sk

Slovan spoznal verdikt ohľadom divákov. Čaká sa na výsledok odvolania
zdroj: Silvia Turcerová

Slovan spoznal verdikt ohľadom divákov. Čaká sa na výsledok odvolania

ŠK Slovan Bratislava odohrá prvý zápas skupinovej fázy Európskej ligy 2019/2020 proti Besiktasu Istanbul bez divákov. Nádej na zmenu ohľadom tohto rozhodnutia Európskej futbalovej únie (UEFA) je minimálna. Informoval o tom v piatok oficiálny web "belasých". Tí ešte čakajú na výsledok odvolania. Zápas je na programe vo štvrtok 19. septembra o 21.00 h. Ostatných stretnutí skupinovej fázy EL na Tehelnom poli sa trest od UEFA netýka.

Portál ProFutbal.sk prináša celé stanovisko ŠK Slovan Bratislava bez redakčných úprav.

"Už o necelý týždeň je na programe úvodný zápas belasých v skupinovej fáze Európskej ligy 2019/20 s tureckým klubom Besiktas JK. Fanúšikovia ŠK Slovan určite zaznamenali, že na tento zápas nie sú zatiaľ dostupné žiadne vstupenky.

UEFA doručila klubu rozhodnutie o uzavretí štadióna na zápas s Besiktasom za nešportové prejavy fanúšikov (rasistické pokriky) v zápasoch so Sutjeskou Nikšić a Feronikeli. V tomto prípade nám hrozí uzavretie štadióna, finančná pokuta a ročná podmienka s tým istým trestom.

Klub urobil maximum, aby zmiernil tento trest. ŠK Slovan sa voči trestu oficiálne odvolal na príslušné orgány UEFA. Momentálne sme vo fáze, keď stále čakáme na rozhodnutie komisie UEFA voči nášmu odvolaniu.

Kým však nebude o odvolaní oficiálne rozhodnuté, nemôžeme spustiť predaj vstupeniek na zápas s Besiktasom. Zápas sa uskutoční za prítomnosti fanúšikov jedine v prípade, ak UEFA akceptuje naše odvolanie a zmení svoj verdikt. Žiaľ, táto šanca je z realistického pohľadu nízka napriek tomu, že klub vyvinul na všetkých úrovniach maximálne úsilie v prospech fanúšikov."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia