spravy.sk spravy.sk

Messi: Neviem, či Barcelona urobila všetko, aby získala Neymara
zdroj: TASR/AP

Messi: Neviem, či Barcelona urobila všetko, aby získala Neymara

Celé leto sa špekulovalo o tom, či sa Neymar vráti do Barcelony. Nestalo sa. Hviezdny útočník zotrval v parížskom Saint-Germain, no jeho budúcnosť je otázna. Vôbec sa nevie, či sa na jeseň predstaví na ihrisku, alebo bude sedieť iba na tribúne.

Hoci drvivá väčšina fanúšikov „Blaugranas“ si návrat brazílskeho kanárika neželala, jeho bývalí spoluhráči by ho uvítali späť v kabíne. Výnimkou nie je ani líder tímu Lionel Messi. Argentínčan vyhlásil, že si nie je istý, či vedenie klubu spravilo všetko pre to, aby dotiahlo Neymara. Jedným dychom však dodal, že s aktuálnym kádrom španielskeho majstra je spokojný.

„Bol by som rád, ak by sa vrátil. Úprimne, neviem, či klub urobil všetko pre jeho opätovné angažovanie. Samozrejme, uvedomujem si náročnosť prestupových rokovaní s PSG. Nie som sklamaný, napriek tomu, že Neymar neprišiel, máme vynikajúci tím. Aj bez neho môžeme bojovať o všetky trofeje,“ vyhlásil odhodlane pre španielsky Sport kapitán argentínskej reprezentácie. 

Barcelona - Deportivo (Messi, Neymar) (1024x644)
Lionel Messi by si rád znovu zahral s Neymarom. Jeho návrat do Barcelony ale stroskostal (foto: TASR/AP)

Prestupová sága okolo Neymara sa ťahala niekoľko mesiacov, predstavitelia PSG a Barcelony sa dokonca niekoľkokrát stretli, aby sa dohodli na prestupe. Neúspešne. Francúzi chceli okrem výmeny za dvojicu hráčov Rakitića a Dembélého i poriadne tučný balík peňazí (170 miliónov eur), na čo Katalánci neboli ochotní pristúpiť. „Neymar je jeden z najlepších hráčov na svete. S jeho kvalitami a sponzorským zázemím by bol pre Barcelonu veľkou vzpruhou. Klubu by sa jeho príchod určite vyplatil,“ uvedomuje si Messi

Katalánci neprežívajú práve najlepší vstup do sezóny, keď im kvôli zraneniam vypadli z hry Messi i Suárez, čo sa prejavilo na ofenzívnej sile tímu. Navyše, v ostatných dňoch sa objavili špekulácie, že po aktuálnej sezóne Messi vďaka klauzule vo svojej zmluve môže klub opustiť. Začalo sa šepkať o jeho návrate do rodnej krajiny. „Barcelona je môj domov, nemám v pláne odísť. Mojím jediným cieľom je víťaziť. Rád by som s tímom triumfoval v Lige majstrov, „ušatú“ trofej sme nezískali už poriadne dlho,“ uzavrel 32-ročný rodák z Rosaria.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia