spravy.sk spravy.sk

Tvrdá kritika mladíka Dembélého: Je ešte dieťa. Nie je správne, aby toľko zarábal
zdroj: TASR/AP

Tvrdá kritika mladíka Dembélého: Je ešte dieťa. Nie je správne, aby toľko zarábal

Ousmane Dembélé patrí už v mladom veku medzi kontroverzné postavy svetového futbalu. Stále iba 22-ročný útočník v službách FC Barcelona síce vyniká dobrou technikou či skvelým gólovým inštinktom, napriek tomu sa však viac píše o jeho prešľapoch. Francúzsky mladík je často zranený a keď je v poriadku, zvykne meškať na tréningy katalánskeho mužstva, pričom sa venuje skôr súkromnému životu a sociálnym sieťam.

V šatni je pritom tichý hanblivý chlapec. Aspoň tak tvrdí v rozhovore pre Sport Bild Kevin-Prince Boateng. Hráč talianskej Fiorentiny si vyskúšal polročný angažmán na Camp Nou, kde pobudol od januára do konca júna tohto roku na hosťovaní. Práve tam sa stretol aj s Dembélém a utvoril si naňho vlastný názor. "Je veľmi tichý, veľa toho nenahovorí. Stále je pre mňa ako dieťa. Tak ho musíte brať a možno aj preto zvykne meškať na tréningy," začal svoje rozprávanie reprezentant Ghany.

Podotkol, že Francúzovo správanie sa mu nepáčilo. Stále ho vidí ako nevyzretého chlapca. "Na svete je veľa hráčov, ktorí to robia ako prostriedok sebaobrany, s ním je to však iné - je iba malý chlapec, ktorý zarába veľa peňazí a dáva to najavo. Je potrebné poslať ho správnym smerom. Ak sa nepoučí, bude to jeho chyba," pokračoval 32-ročný Boateng. Následne sa pristavil aj pri fakte, že mladý úradujúci majster sveta sa presunul z Dortmundu do Barcelony v roku 2017, a to za astronomických 105 miliónov eur. Ďalších 40 mil. pritom Katalánci môžu zaplatiť formou rôznych bonusov. Aj tu môže tkvieť problém talentovaného futbalistu.

"Vnímam ho ako malého chlapca, ktorý bol vhodený do tohto 'veľkého bazéna'. Zo dňa na deň stál 150 miliónov eur a stále nevie, ako veci fungujú, pretože chce iba hrať futbal," myslí si ďalej bývalý hráč Tottenhamu Hotspur, Schalke 04 či AC Miláno. Peniaze sú podľa neho v živote Dembélého problém, a to aj z dôvodu, že Francúz zarába podľa zmluvy 12 miliónov eur ročne. Boateng si myslí, že útočník z "krajiny galského kohúta" nevie, čo s nimi robiť. "Mladí futbalisti zarábajú v dnešnej dobe príliš veľa. Nie je správne, aby napríklad 18-ročný chlapec zarábal štyri milióny eur ročne. Ak sú v hre také peniaze, mal by ich dostať hráč, ktorý ich bude vnímať trochu inak," uzavrel Boateng.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Španielsko - LaLiga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia