spravy.sk spravy.sk

Slovanu pomohol do Európskej ligy. Jurij Medveděv zaujal kluby z Francúzska či Belgicka
zdroj: TASR

Slovanu pomohol do Európskej ligy. Jurij Medveděv zaujal kluby z Francúzska či Belgicka

V 38. minúte odvetného zápasu play-off Európskej ligy na pôde PAOK-u strelil azda svoj životný gól, keď nechytateľnou delovkou otvoril skóre a nasmeroval bratislavský Slovan do skupinovej fázy. Pravý obranca Jurij Medveděv sa spolu s ostatnými hráčmi „belasých“ už nevie dočkať duelov proti Besiktasu, Wolverhamptonu či Brage. Premýšľať však môže i o vzdialenejšej budúcnosti.

Rodák z malého mestečka Badamša v Kazachstane si pred rokom prežil ťažké obdobie. Kvôli zraneniam vynechal celú jeseň. Na jar pre neho nebolo ľahké nájsť si miesto v rozbehnutej mašine, postupne ale čoraz viac zapadol do koncepcie trénera Martina Ševelu. Miesto v zostave si zastal i po výmene na lavičke, pod vedením Jána Kozáka ml. zasiahol do všetkých duelov v pohárovej Európe, v lige dopomohol „belasým“ k víťazstvu nad Michalovcami. Jeho dobré výkony neušli pozornosti zahraničných klubov.

Podľa informácií ProFutbal.sk sa o Medveděva eminentne zaujímajú kluby z Francúzska (Racing Strasbourg) a Belgicka (Standard Liège), interes prejavil i kazašský Kairat Almaty. „Je pravda, že aj ku mne sa dostali rôzne šumy o záujme spomenutých klubov o moju osobu. Samozrejme, že ma to teší a zároveň tiež motivuje do ďalšej práce. Momentálne sa ale naplno sústredím iba na Slovan a na to, aby sme boli s tímom úspešní v skupinovej fáze Európskej ligy. Žreb nám prisúdil naozaj ťažkú skupinu, no v tejto fáze už ľahkí súperi nie sú. Chceme získať čo najviac bodov,“ okomentoval 23-ročný bek, ktorý do veľkého futbalu vhupol vo Viktorii Plzeň, kde však nedostal adekvátnu príležitosť. Výrazne mu pomohli hosťovania v Sokolove a v Senici, odkiaľ sa presunul do Slovana. 

Nie sú to pritom iba kluby, ktoré sa zaujímajú o služby šikovného zadáka. Bývalý mládežnícky reprezentant Českej republiky sa totiž znovu ocitol i v hľadáčiku reprezentácie Kazachstanu. A keďže česká strana stále mlčí, nebude prekvapením, ak si na seba už čoskoro oblečenie najcennejší dres krajiny, z ktorej pochádza. V tom prípade bude Medveděv zvažovať i ponuku z Kairatu Almaty, hoci francúzske či belgické kluby sú silným lákadlom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia