spravy.sk spravy.sk

FOTO: Kalša zvládla aj druhý rozstrel, kapitán Capík: Chceme Trnavu
zdroj: jäzva

FOTO: Kalša zvládla aj druhý rozstrel, kapitán Capík: Chceme Trnavu

Slovnaft Cup nie je len o zápasoch absolútnych outsiderov proti favoritom z prvej ligy. Pohárová súťaž prináša i ďalšie atraktívne stretnutia, v ktorých na seba narazia kluby z rôznych súťaží, pričom majú jedinečnú šancu porovnať si svoje sily. Práve na jeden z takýchto duelov v stredu popoludní zavítala i redakcia ProFutbal.sk.

Na pôdu štvrtoligového FK Kechnec pricestoval v 3. kole Slovnaft Cup-u nováčik III. ligy Východ TJ Mladosť Kalša. Hoci fakt, že hostia pôsobia vo vyššej súťaži ich radil do pozície favorita, dalo sa očakávať, že ich nečaká nič jednoduché. V oboch kluboch sú totiž nadpriemerné podmienky, no za oba hrajú futbalisti, ktorí ešte pred zápasom zarezávali vo svojom civilnom zamestnaní. Aj preto Kalša pricestovala do obce na pohraničí len s troma náhradníkmi.

Pozícia favorita v pohári nič neznamená

„Pohárové zápasy sú tie najťažšie. To, že hráme o jednu súťaž vyššie dnes nič neznamenalo. Presvedčili sme sa o tom aj v utorok, keď štvrtoligová Slávia TU vyradila prvoligové Michalovce. Nikdy to nie je jednoduché,“ potvrdil kapitán Kalše Jakub Capík. Práve on v 46. minúte otváral v Kechneci skóre stretnutia: „Tréner ma v polčasovej prestávke ‘zdrbal’, povedal mi, že mám hrať kolmejšie. Tak som ho poslúchol a vyšlo to. Teraz mi to bude týždeň pripomínať (smiech).“

Stanislav Pella radosť
Hrdinom duelu sa stal brankár Kalše Stanislav Pella, ktorý v rozstrele zlikvidoval dve jedenástky (foto: jäzva)

Z tesného vedenia sa hostia tešili iba 22 minút, po peknej akcii vyrovnal Jakub Škovran. Nervózny záver priniesol šance na oboch stranách, futbal však bol spravodlivý a rozuzlenie napokon priniesol až penaltový rozstrel. V tom si chladnejšiu hlavu predsa len udržal treťoligista, a to predovšetkým jeho brankár Stanislav Pella, ktorý zlikvidoval dva pokusy domácich, navyše, jedenástka Miroslava Stankoviča skončila len na brvne. Kalša tak v aktuálnej edícii Slovnaft Cup-u zvládla už druhý rozstrel po sebe, v predošlom kole rovnako vyradila Ždaňu.

„Odkedy je Stano Pella v Kašli, tak mu to v rozstreloch ide. My sme ho to naučili (úsmev). Verili sme, že to zvládneme rovnako ako v Ždani. Vyšlo to,“ rozplýval sa Capík, ktorý bude so spoluhráčmi pozorne sledovať žreb 4. kola. „Snáď dostaneme súpera z Fortuna ligy, kiežby to bol nejaký atraktívny tím. Najlepšie asi Trnava. Prioritou pre nás, ako nováčika, zostáva tretia liga, no keď sme v pohári postúpili, tak by bolo dobré, ak by sme dostali nejakého zaujímavého protivníka. Pre divákov, ktorí nás chodia povzbudzovať, by to bola pekná odmena,“ uzavrel ofenzívny stredopoliar, ktorý si v ostatných sezónach v pohári zahral proti druholigovému Popradu či exfortunaligistovi z Podbrezovej. 

Medzevské dobrodružstvo nezopakuje

Len deň pred pohárovým zápolením zasadol na lavičku Kechneca tréner Tomáš Danko. Vo funkcii nahradil Petra Šinglára, ktorý sa stal asistentom Mareka Fabuľu v druholigovom FC Košice. Paradoxne, práve v žlto-modrom klube pred príchodom do Kechneca pôsobil aj Danko, keď bol pravou rukou odvolaného Miroslava Soviča. „Dá sa povedať, že sme si podali štafetu. Taký je trénerský život. Raz ste tu, raz inde a inokedy nie ste nikde. Kechnec je ambiciózny klub, to ma oslovilo. Vstup do súťaže nemalo mužstvo práve najlepší, no máme dostatok času budovať káder a v budúcnosti sa pokúsiť o nejaký väčší úspech,“ poodhalil niečo zo svojich plánov 49-ročný kormidelník.

Tomáš Danko
Tréner Tomáš Danko zasadol na lavičku Kechneca len deň pred pohárovým zápolením (foto: jäzva)

V minulej sezóne FC Košice aj s Dankom na lavičke vyradili z pohára Zlaté Moravce a vypadli až vo štvrťfinále s neskorším víťazom Spartakom Trnava. Ešte krajšie spomienky však má bývalý výborný futbalista na pôsobenie v Medzeve, keď pred dvoma rokmi s tamojšími mohykánmi „vyliali“ zo Slovnaft Cup-u Senicu i Trenčín. „Pred dnešným duelom som si na to spomenul, boli to krásne momenty. Veril som, že i dnes sa pohárová šťastena prikloní na našu stranu, no nevyšlo to. Zápas mi ale ukázal veľa pozitívneho, bol pre mňa naozaj poučný. Futbal sa ľuďom musel páčiť, zišla sa tu pekná kulisa. Máme za sebou príjemné popoludnie,“ uzavrel Tomáš Danko.

FK Kechnec - TJ Mladosť Kalša (3. kolo Slovnaft Cup-u 2019/2020) (28 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia