spravy.sk spravy.sk

VIDEO: Krásno nad Kysucou obstálo proti obhajcovi so cťou, Ďuratný: Hralo sa na jednu bránku
zdroj: Facebook/FK TATRAN Krásno nad Kysucou

VIDEO: Krásno nad Kysucou obstálo proti obhajcovi so cťou, Ďuratný: Hralo sa na jednu bránku

Vždy, keď niekam zavíta Spartak Trnava, je to futbalový sviatok. V stredu popoludní si ho užili v Krásne nad Kysucou. Obhajca Slovnaft Cup-u prilákal v 3. kole pohárovej súťaže vyše tisíc divákov. A hoci sa žiadna nečakaná dráma neodohrala, všetci odchádzali domov spokojní.

„Andeli“ položili základ svojho víťazstva už v prvom polčase, keď sa v rozpätí dvadsiatej až štyridsiatej minúty strelecky presadili Rafael Tavares, Marko Kelemen a Filip Dangubić. Po zmene strán to už ani zo strany favorita nebol žiadny okulahodiaci výkon, na konečných 4:0 uzavrel dve minúty pred koncom z pokutového kopu Bogdan Mitrea.

„Splnili sme cieľ, s ktorým sme do zápasu vstúpili. Podarilo sa nám už v prvom polčase rozhodnúť o víťazstve, po zmene strán sa duel len dohrával. Vybojovali sme postup, to je podstatné,“ triezvo zhodnotil výhru favorita len 19-ročný útočník Marko Kelemen, ktorý vyzdvihol bojovný výkon domáceho treťoligistu: „Nebolo to pre nás ľahké, dôležité bolo, že sme v prvom polčase trikrát skórovali a mohli sme zápas dohrať v pokoj. Vedeli sme, že domáci hrali v nedeľu ligový zápas, takže to pre nich nebolo jednoduché. Treba ich pochváliť za dobrý výkon.“

zdroj: Facebook/FK TATRAN Krásno nad Kysucou

Napriek prehre rozdielom triedy hodnotil tréner Krásna nad Kysucou Jozef Šiňo duel proti fortunaligistovi s chladnou hlavou. „Pre nás bolo hlavne veľkou cťou, že sme mohli privítať tak slávny klub. Trnava tu ešte súťažný zápas nikdy nehrala, bol to pre nás veľký sviatok, na ktorý sme sa dôstojne pripravili,“ okomentoval domáci kormidelník, ktorého ale minimálne dva inkasované góly predsa len škreli: „Chceli sme čo najdlhšie udržať nulu, no kvalita sa prejavila. Po polčase sme prehrávali 0:3, v prestávke sme si povedali, že to dohráme so cťou. Mrzí ma hlavne druhý inkasovaný gól, na ktorý sme súperovi prihrali, a tiež štvrtý z pokutového kopu.“

Málokedy sa podarí, že by klub z nižšej súťaže vyradil prvoligistu. Pre outsiderov je preto v podobných pohárových zápoleniach úspechom čo i len strelený gól. Na ten ale domáci tentoraz pomýšľať nemohli. „Chceli sme ich čo najviac potrápiť, no prejavila sa kvalita. Trnava nás počas celého duelu prakticky do ničoho nepustila, len sme sa bránili. Hralo sa na jednu bránku. Mali sme azda len jednu strelu, no bola to pre nás všetkých obrovská skúsenosť,“ uzavrel domáci kapitán Libor Ďuratný, ktorý sa spolu so svojimi spoluhráčmi už naplno koncentruje na nedeľňajší domáci duel III. ligy Stred proti Žarnovici.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia