spravy.sk spravy.sk

Martin Ševela znovu v hre? Má blízko k angažmánu v Poľsku
zdroj: TASR

Martin Ševela znovu v hre? Má blízko k angažmánu v Poľsku

Počas uplynulej fortunaligovej sezóny doviedol Slovan Bratislava k majstrovskému titulu s rekordným predstihom. "Belasí" však prekvapivo pohoreli už v prvom predkole Ligy majstrov proti čiernohorskej Sutjeske Nikšič a úspešný tréner Martin Ševela bol zrazu bez práce. Návrat na trénerskú stoličku by sa však mal uskutočniť už v najbližších dňoch.

Podľa viacerých poľských zdrojov má Ševela blízko k novému angažmánu práve u našich severných susedov. Ako informuje web weszlo.com, 43-ročný slovenský kouč by mal už čoskoro zamieriť do tímu Zaglebie Lubin. Klub z Ekstraklasy, v ktorého kádri figuruje aj stopér Ľubomír Guldan, mal veľmi zlý vstup do aktuálnej sezóny. Po siedmich odohraných zápasoch má na konte iba jednu výhru a päť bodov. Na túto bilanciu už doplatil Ben van Dael, s ktorým Zaglebie ukončilo spoluprácu a tím z mesta Lubin dočasne vedie Poliak Pawel Karmelita.

Poľského prvoligistu by mal už v najbližších dňoch prevziať práve Ševela. Lodivod, ktorý doviedol ku dvom majstrovským titulom aj AS Trenčín, by mal uprednostniť Zaglebie pred inými ponukami. "Lubin prejavil záujem o moje služby rovnako ako kluby z Česka alebo Bulharska. Uvidíme, ako to dopadne. V najbližších dňoch by sa malo všetko vyriešiť," uviedol Martin Ševela v krátkosti pre Denník Šport.

Na základe informácií spomenutého poľského zdroja by mal rodák z Mosta pri Bratislave sledovať už v piatok z tribúny zápas medzi Lubinom a Wislou Plock. V nasledujúcom stretnutí už údajne povedie Lubin v pozícii hlavného trénera.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Poľsko - Ekstraklasa

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia