spravy.sk spravy.sk

Sviatok v Pezinku, prišla Senica. Kapitán Hulák: Čas bol zlý, na tretiu ligu chodí viac ľudí
zdroj: ProFutbal.sk

Sviatok v Pezinku, prišla Senica. Kapitán Hulák: Čas bol zlý, na tretiu ligu chodí viac ľudí

Prvý pohárový deň 3. kola priniesol len jediné prekvapenie v Košiciach, kde na ihrisku štvrtoligového klubu Slávia TU, vypadli Michalovce. Ostatní favoriti svoju úlohu zvládli, dominoval Trenčín v Šalkovej (5:1), Zlaté Moravce v Dolných Vesteniciach (6:0) i Nitra vo Veľkých Lovciach (7:0). Portál ProFutbal.sk bol aj v Pezinku, kde Senica nezakopla a na nulu zvíťazila šesťgólovým rozdielom.

Stretnutie na ihrisku účastníka tretej najvyššej súťaže ovplyvnila už tretia minúta, keď prakticky hneď z prvého útoku skóroval Luis Alejandro Ramirez Lopez. Senica diktovala tempo hry a kontrolovala priebeh. Ani jedna strana nepreukázala svoj potenciál naplno. Domácim zväzoval nohy prílišný rešpekt a strach z prvoligistu, Senicu brzdilo v nasadení len to, že jej pol plynu jednoducho stačilo. Pezinok súperovi vzdoroval len opticky, predviedol niekoľko kostrbatých kombinácií v strede poľa, zahral niekoľko rohových kopov, brankár Vorel ale pri nich prácu nemal.

Pezinčania, ktorí sa roky každoročne pohybujú viac-menej v strede tabuľky tretej ligy, nemali pred zápasom veľké oči, hoci šesťgólový prídel ich mrzel. „Išli sme si to najmä užiť. Či dostaneme tri, päť či šesť gólov, nie je podstatné. Je to škola, ale našou súťažou je tretia liga,“ krotil sklamanie kapitán tímu Branislav Hulák. Bývalý hráč Senca či Serede priznal, že cítil od spoluhráčov prílišný rešpekt. „Hovorili sme si, že sa nemôžeme báť hrať, že je to pre nás skúsenosť. Ale chýbalo nám päť hráčov zo základu, ďalší piati ešte minulú sezónu hrali tretiu dorasteneckú ligu. Navyše sme hrali už tretí zápas za šesť dní. Napriek tomu sme v prvom polčase mali dobrú pätnásťminútovku, no práve po nej sme z brejku dostali druhý gól a ten nás položil.“

Do hľadiska si aj v utorok o 16.00 hod. našlo cestu niekoľko stoviek fanúšikov, oficiálna listina ráta s počtom 290 ľudí. Zopár mladých chlapcov v klubových mikinách, hráčov žiackych výberov PŠC, sa v prvom polčase pokúsilo aj o skandované fandenie, avšak pribúdajúcimi gólmi do domácej siete ich nadšenie vyprchávalo. „Musím sa priznať, že som nečakal toľko ľudí. Čas výkopu – v strede týždňa o štvrtej poobede – bol totiž podľa mňa úplne zlý. Dokonca na zápas tretej ligy, cez víkend proti Interu, prišlo viac ľudí ako na prvoligovú Senicu,“ poznamenal pezinský stredopoliar Hulák.

Senica v tréningovom tempe prvýkrát demonštrovala kvalitu v 38. minúte, keď si Frank Castaňeda na poliacej čiare obhodil stopéra domácich a po šprinte zoči-voči brankárovi poľahky zakončil. Sedemgólový pohárový strelec z minulej sezóny bol najlepším hráčom hostí, neustále zásoboval spoluhráčov prihrávkami, množstvo akcií však stroskotalo na ich postavení v ofsajde. „Nájdu sa chyby v ofenzíve i defenzíve, musíme si ich zanalyzovať, lebo proti Dunajskej Strede by sme za ne mohli pykať. Chceli sme si dnes vyskúšať niečo iné, príležitosť dostalo pár nových hráčov a zmenili sme aj systém hry. Chceme byť variabilní, aby nás súper nemohol tak ľahko prečítať,“ hovoril tréner posledného tímu Fortuna ligy Michal Ščasný.

Záhoráci počas reprezentačnej prestávky zapracovali nielen na novom systéme hry, ale aj na fyzickej pripravenosti. Príležitosť dostali niektorí hráči z lavičky, ako aj nová posila Samson. Rodák z Beninu nastúpil po hodine hry miesto Castaňedu, desať minút pred koncom stanovil konečný rezultát. Súper síce Senicu pred prvoligovými zápasmi vážnejšie nepreveril, zápas však ukázal aspoň charakter tímu a zdvihol náladu po nie ideálnom úvode sezóny. „Súper bol, ako sme očakávali, húževnatý, nemal čo stratiť a mohol sa len ukázať. Bol to pre nich zápas roka. V týchto dueloch išlo iba o to, ako k tomu pristúpi ligové mužstvo. Nikdy neviete, čo sa môže stať, hráči môžu súpera podceniť, môžete nezachytiť úvod a dostať prvý gól. My sme išli od prvej sekundy za víťazstvom, za gólom, a to nám vyšlo. Splnili sme si povinnosť, ale teraz sa musíme sústrediť na ligu,“ zakončil Ščasný.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia