spravy.sk spravy.sk

FOTO: Výstavba košického štadióna napreduje, na jar sa tam ale hrať nebude
zdroj: TASR

FOTO: Výstavba košického štadióna napreduje, na jar sa tam ale hrať nebude

Hoci sa doposiaľ hovorilo, že futbal sa na novom štadióne v Košiciach bude hrať už na jar 2020, nestane sa tak. Mesto stoplo výsev trávnika na hracej ploche, keďže žiadny z klubov neprejavil záujem hrať na nedokončenom štadióne. Košická futbalová aréna tak pravdepodobne otvorí svoje brány až o pol roka neskôr.

Výstavba nového stánku v metropole východu pokračuje podľa plánu, už o pár mesiacov by mala byť dokonečná prvá fáza s kapacitou 5572 miest. Tá mala pôvodne stáť 14,1 milióna eur, podľa informácií, ktoré získal denník Korzár, sa ale prvá etapa prác navýši o takmer pol milióna eur. Dôvodom sú predovšetkým úpravy týkajúce sa videoprenosov (miesta pre kamery, osvetlenie). 

Košická radnica naďalej hľadá možnosť, ako plynule pokračovať vo výstavbe a financovať ďalšie dve fázy. Štadión by sa tak kompletne dokončil, aj s tribúnami za bránkami, pričom by mal celkoú kapacitu 12 658 divákov. Tieto práce by si vyžiadali ďalších približne 5 miliónov eur. V Košiciach veria, že pomocnú ruku podá druhému najväčšiemu mestu Slovenský futbalový zväz.

Prvá etapa Košickej futbalovej arény (10.9.2019) (8 obrázkov v galérii)

Keďže východniari aktuálne majú klub najvyššie len v druhej lige, ktorá nemá až také prísne kritériá ohľadom štadiónov ako Fortuna liga, po dokončení prvej etapy už mohol FC Košice hrať v novom stánku na jar 2020. S určitosťou sa tak nestane, mesto totiž zastavilo výsev trávnika na hracej ploche, keďže žiaden košický klub neprejavil o arénu v aktuálnej sezóne záujem. 

„Nechceme náš príchod na nový štadión uponáhľať. Boli by sme na smiech všetkým. Pripadá nám jednoznačne lepšie a jednoduchšie, aby sa štadión najprv dokončil ako celok, teda aj s tribúnami za bránkami a oblúkmi na rohoch. Z hľadiska nášho klubu máme zazmluvnenú Lokomotívu (štadión v Čermeli, pozn.) do konca súťaže. Veríme, že po nej sa KFA podarí dostavať. V takom prípade by sme chceli hrať novú sezónu tam,“ potvrdil pre denník Korzár prezident FC Košice Dušan Trnka.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 2. Liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia