spravy.sk spravy.sk

Rossi sa sťažoval na metrový ofsajd. Vylúčený Baráth: Rozhodcovi sa asi nepáčil môj účes
zdroj: TASR

Rossi sa sťažoval na metrový ofsajd. Vylúčený Baráth: Rozhodcovi sa asi nepáčil môj účes

Zápas Maďarska so Slovenskom priniesol rovno niekoľko kontroverzných momentov, ktoré boli priam cez čiaru. Začalo to piskotom domáceho publika na slovenskú hymnu či prítomnosťou pohraničných fanúšikov v sektore hostí, čo zapríčinilo jeho rozdelenie na dve polovice. Pokračovanie to malo v samotnom futbalovom stretnutí. Aspoň tak znelo z maďarskej strany.

Naši južní susedia totiž mali po prehre 1:2 ťažké srdce na španielskych arbitrov, ktorí viedli toto stretnutie. Ako na pozápasovej tlačovej konferencii poznamenal tréner nášho pondelkového súpera Marco Rossi, nepozdávala sa mu situácia pri úvodnom góle Róberta Maka. Tomu predchádzala situácia, keď si Marek Hamšík prebral loptu na pravej strane a posielal ju do "ohňa". V šestnástke neprešla jeho prihrávka na Róberta Boženíka a odrazenú loptu si prebral práve Mak, ktorý pohodlne zakončil a prekonal gólmana domácich. Pas na "Boža" sa však koučovi z Talianska nepozdával. Z jeho pohľadu bol v postavení mimo hry.

"Prehrali sme, lebo sme urobili chyby. Nehľadám výhovorky, ale musím zdôrazniť, že rozhodcovský tím urobil tiež viacero chýb. Pri prvom góle nevideli arbitri metrový ofsajd. Tento moment bol kľúčový pre zvyšok stretnutia," hneval sa Rossi. Ako ďalej tvrdil, jeho zverenci si proti Slovensku nezaslúžili prehrať. "Tím bojoval výborne a som naň hrdý. Stratu troch bodov sme si nezaslúžili. Sme sklamaní, ale musíme naďalej tvrdo pracovať a držať hlavy hore. Máme vyrovnanú skupinu a neviem, či môžeme zdolať vonku Chorvátsko či Wales, no musíme si veriť," pokračoval bývalý lodivod Dunajskej Stredy.

Rossiho nahnevali niektoré verdikty rozhodcu. (foto: tasr)
Rossiho nahnevali niektoré verdikty rozhodcu. (foto: tasr)

Výčitky voči výkonu hlavných arbitrov na čele s Antoniom Mateuom Lahozom mal aj maďarský obranca Botond Baráth. Ten v druhom polčase obdržal žltú kartu za podkopnutie súpera a negatívne emócie dával jasne najavo. Po konečnom hvizde Španiela si to namieril priamo za ním a vyzeralo to, že sa s rozhodcom pobije. "Pýtal som sa ho, či sa v zápase cítil dobre. Nevšimne si ofsajd pri prvom góle a potom nám rozdá jednu žltú kartu za druhou. Voči súperovi si to nedovolil," hovoril v mixzóne nahnevaný zadák Sportingu Kansas City.

Baráth vo výčitkách pokračoval aj ďalej a nepáčilo sa mu ani to, že niektorým hráčom Slovenska trvali striedania dlhšie, než by to preňho samotného bolo prijateľné. "Asi nepoznajú nové pravidlá, že musia ihrisko opustiť čím skôr," pokračoval rozladený obranca, ktorý už po skončení zápasu obdržal za svoje sťažnosti druhú žltú, a tým pádom aj červenú kartu. To mu tiež zrovna nevyčarilo úsmev na tvári. "Rozhodca sa nemohol dočkať, až mi dá druhú žltú kartu. Asi som mu nebol sympatický. Možno sa mu nepáčil môj účes alebo už neviem," hovoril ďalej holohlavý Baráth.

Botond Baráth sa pýtal rozhodcu, za čo dostal žltú kartu, Španiel mu vzápätí udelil druhú. (foto: tasr)
Botond Baráth sa pýtal rozhodcu, za čo dostal žltú kartu, Španiel mu vzápätí udelil druhú. (foto: tasr)

Jeho vylúčenie však znamená, že v najbližšom kvalifikačnom zápase Maďarska sa nepredstaví. "Bol vylúčený pre nedostatok skúseností. Chcel sa spýtať rozhodcu, za čo dostal žltú kartu a dostal svoju druhú. Bolo to hlúpe a musí sa z toho poučiť," povedal ku chybe svojho zverenca Rossi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO 2020

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia