spravy.sk spravy.sk

Šesták pred pohárovým derby: Prioritou je liga, cez Prešov ale chceme postúpiť
zdroj: FK Poprad

Šesták pred pohárovým derby: Prioritou je liga, cez Prešov ale chceme postúpiť

Aj keď sa najväčšia pozornosť v rámci Slovnaft Cup-u upriamuje na súboje fortunaligistov na pôde tímov z nižších súťaží, pohár prináša i ďalšie atraktívne stretnutia. Jedným z nich bude v stredu i duel Tatrana Prešov s Popradom.

Ešte v minulej sezóne boli súpermi v II. lige, v tomto ročníku sa stretnú iba raz, bez možnosti nápravy. Zeleno-bieli totiž vypadli do III. ligy Východ, a tak si s Popradom môžu zmerať sily jedine v pohári. Špecifický duel by to mal byť hlavne pre hostí, keďže v ich tábore sa nachádza viacero bývalých členov Tatrana, na čele so športovým riaditeľom Stanislavom Šestákom.

„Pre mňa to už nie je také špecifické, predsa len, už som hral zápasy proti Prešovu. Navyše, teraz nebudem na ihrisku, takže sa nebudem mať prečo stresovať, znervózňovať a počúvať, čo kričia diváci,“ povedal na margo blížiaceho sa návratu do metropoly Šariša Šesták, no jedným dychom dodal, že to naozaj nebude len taký bežný zápas: „Je pravda, že máme trénera i viacero hráčov, ktorí prišli z Prešova, hrali za Tatran a dnes sú v Poprade. Pre nich to bude špeciálne.“

Stanislav Šesták2
Ešte v minulej sezóne patril Šesták medzi najlepších hráčov v II. lige, dnes už sedí na funkcionárskej stoličke v FK Poprad (foto: FK Poprad)

V sobotu Podtatranci zdolali v II. lige lídra tabuľky z Dubnice a očakáva sa, že dobrú formu potvrdia i v stredu. „Chceme postúpiť, ale naša priorita je niekde úplne inde. Uvidíme, ako to dopadne. Teším sa na zápas na tom starom ihrisku, na mieste, kde som ešte ja kedysi hrával ligu…“ usmial sa bývalý 66-násobný slovenský reprezentant. 

Jednou z motivácií postúpiť v pohári do 4. kola je možnosť zmerať si sily s niektorým z fortunaligistov. Samozrejme, len v prípade „milosrdného“ žrebu. „Keď sme aj v pohári narazili na prvoligistu, väčšinou sme hrali vonku. Doma sme privítali iba Ružomberok, s ktorým sme vypadli. Verím, že ak postúpime, tak žreb bude veselší, aby si aj ľudia v Poprade mohli na domácom štadióne vychutnať kvalitný futbal s prvoligistom,“ uzavrel 36-ročný Stanislav Šesták.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovnaft Cup

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia